Svatba na statku

Romantickou svatbu na statku ocení převážně milovníci přírody a zvířat. Rustikálně laděný obřad se svatební hostinou působí stylově, většinou se také jedná o jednu z levnějších variant svatby.

Svatební hostina ve stodole

Svatba ve stodole má své nezaměnitelné kouzlo

Pronájem statku se obvykle pohybuje v nižších jednotkách tisíc. Kromě vlastního statku navíc většinou můžete využít i přilehlého okolí: zahrady, sadu, pole, rybníka či lesa. Svoji svatbu tak můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Využijte možnosti statku naplno

Výzdobu pro tento druh svatebního obřadu a potažmo i hostiny je dobré koncipovat tematicky. Obrovské kytice bílých růží či sochy z ledu by ve stodole vypadaly nepatřičně. Romantickou atmosféru naopak dokáží vykouzlit kytice z lučních květin a dekorace z přírodních materiálů.

Před tím, než začnete vybírat své šaty a boty, zjistěte si, jak to na samotném místě vypadá. Na některých statcích může být tráva nebo nezpevněný povrch.

V takovém případě je nutné zvážit, zda si troufnete vyrazit na obřad v šatech s dlouhou vlečkou a botách na vysokých tenkých podpatcích nebo naopak zvolíte volnější styl oblečení a na nohy navléknete třeba tenisky. Svatebnímu místu přizpůsobte i dresscode ostatních svatebčanů.

Dekorace na rustikální svatbu

Svatební dekorace vybírejte s ohledem na charakter svatby

Výhody svatby na statku

  • Vstřícná cena
  • Možnost obřadu v přírodě: na louce, u rybníka či v lese, zároveň máte k dispozici přístřeší nad hlavou v případě nepříznivého počasí
  • Hostina, obřad, ubytování hostů na jednom místě
  • Areál uzavřený z více stran poskytuje svatebčanům soukromí
  • Obvykle se jedná o prostředí, které je vhodné pro svatbu, na které jsou přítomny děti
  • Potěší milovníky zvířat

Nespornou výhodou statku je jeho neotřelé prostředí, které můžete částečně využít jako svatební dekoraci. Rovněž svatební fotky mezi domácími zvířaty mají své kouzlo.

Dřevěný rozcestník na svatbě

Dřevěné dekorace: rozcestníky, sudy a palety, to vše se pro svatbu na statku báječně hodí

Čemu věnovat pozornost?

Statek je specifické prostředí. Pokud zde plánujete svatbu, zjistěte si předem několik záležitostí:

  • Jak dlouho trvá pronájem, aby na vás brzy ráno po svatbě netlačil již další naplánovaný obřad?
  • Možnosti a omezení areálu – jsou v okolí sousedé a bude nutné ukončit svatební veselí v určitou hodinu, pohybují se v areálu zvířata, jsou proto zakázány konfety, ohňostroj nebo příliš hlučná hudba?
  • Zjistěte si ceník stodoly, včetně doplňkových služeb
  • Jaká je celková ubytovací kapacita?

Přítomnost zvířat na vaší svatbě oznamte raději hostům předem. Mohou podle toho koncipovat své oblečení. Pokud si na svatbu berete svého domácího mazlíčka, předem si zjistěte, zda je to vůbec možné, abyste jej nemuseli mít celou svatbu (s ohledem na ostatní zvířata) přivázaného na vodítku.

Toužíte po stylové svatbě na neobvyklém místě? Pak je svatba na statku tou nejlepší možnou volbou.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.