Tipy, jak využít rámy a rámečky na svatbě

Jednou ze zajímavých svatebních dekorací jsou bezesporu různé typy rámů a rámečků.

Jejich velká výhoda je především ve variabilitě použití, protože způsobů, jak je na svatbě využít, je totiž skutečně celá řada. V tomto textu si proto představíme alespoň některé z nich.

Rámečky jako svatební dekorace

Rámečky jako svatební dekorace

 1. Zajímavé svatební fotografie
 2. Různé druhy rámů a rámečků jsou vynikající rekvizitou do fotokoutku či fotobudky, kdy zajímavě oživí svatební fotografie. Na výběr je z celé řady nejrůznějších designů, nechybí moderní ani vintage styl. Určitě jste se s nimi již někdy setkali. Tyto rámečky se používají jednoduše tak, že svatebčané je drží v rukou před sebou, čímž vzniká iluze obrazu.

  Novomanželé při svatebním focení s prázdným rámem

  Novomanželé při svatebním focení s prázdným rámem

 3. Alternativa ke knize hostů
 4. Speciálně konstruovaný rámeček může být originální knihou svatebních hostů. Oblíbený je například takový, jehož součástí jsou vyřezávaná dřevěná srdíčka. Každý ze svatebních hostů na jedno srdce napíše svůj osobní vzkaz novomanželům, případně vytvoří nějakou kresbu.

  Tato srdce se poté otvorem vhodí přímo do rámečku, kde jsou fixovaná mezi zadní deskou a svrchním čirým sklem. Tímto způsobem tak vlastně vznikne zcela jedinečný obraz, který bude nejen zajímavým bytovým doplňkem, ale zároveň milou vzpomínkou na svatební den.

  Rámečky na svatbě

  Rámečky na svatbě

 5. Dřevěná svatební brána
 6. Pro venkovní svatby jsou populární svatební brány, které mají nejčastěji tvar oblouku, jenž je ozdobený květinami.

  Právě svatební bránu lze nahradit velkým dřevěným rámem. Ten může být vytvořený například s využitím konstrukce dveří, která je natřená bílou či jinou barvou, povrch může být také uměle patinovaný, aby působil staře.

  I tímto způsobem vzniknou nezapomenutelné portrétní fotografie novomanželů, obzvláště pokud se rám umístí na místě s nádherným panoramatickým výhledem do okolní krajiny.

  Velký rám jako svatební brána při obřadu

  Velký rám jako svatební brána při obřadu

 7. Rám nahrazující nástěnku
 8. Na svatbách je také možné se setkat s nástěnkou, na které jsou umístěny různé vtipné fotografie novomanželů nebo momentky z jejich společného života. Také tuto nástěnku může nahradit dřevěný rám, rázem tak vznikne poutavý dekorační prvek.

  Posloužit k tomuto účelu může například masivnější prázdný dřevěný rám. Na něj se připevní šňůrky nebo provázky, na něž se dřevěnými kolíčky jednotlivé fotky jednoduše zavěsí.

  Podobným způsobem je možné rámeček použít také třeba k informacím o zasedacím pořádku nebo k časovému rozvrhu svatebního dne.

  Rámečky se jmény hostů a zasedacím pořádkem

  Rámečky se jmény hostů a zasedacím pořádkem

 9. Dekorace na slavnostní tabuli

Především rámečky menších rozměrů lze využít při dozdobení slavnostní svatební tabule. V tomto případě mohou rámečky sloužit například pro snazší orientaci v zasedacím pořádku nebo vůbec celého prostoru, kde se samotná svatba odehrává.

Stačí vybrat vhodný design tak, aby rámečky pěkně ladily se stylem svatby. Poté se do nich vloží kartičky s ozdobně vyvedeným textem, např.: „Místo pro svatební dary“, „Bar“, „Pánský koutek“ apod. Záleží pouze na vás, na co chcete prostřednictvím textu poukázat.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend