Svatební děrovaná lžíce na polévku pro novomanžele

Jedním z nejčastějších a oblíbených zvyků, se kterým se lze na svatbách setkat, je tradice, kdy novomanželé dostanou polévku servírovanou pouze v jediném talíři a k němu pouze jednu děrovanou lžíci.

Svatební děrovaná lžíce

Svatební děrovaná lžíce na svatební polévku

Tento svatební zvyk však neslouží pouze k pobavení ostatních svatebčanů, jeho původní význam je mnohem hlubší. Má totiž prověřit schopnost zamilovaného páru navzájem spolupracovat, protože tzv. umět táhnout za jeden provaz je jedna z vlastností, které budou ve společném životě opravdu potřebovat.

Zároveň tento zvyk připomíná, že novomanželé by si měli být ve svazku rovní a každý z nich by měl brát a dávat stejným dílem.

Prohlédnout svatební lžíce  

Tři důvody, proč si svatební děrovanou lžíci pořídit

Možná jste již viděli svatební polévkovou lžíci, která byla „děravá“ – byly v ní totiž úmyslně vyhotoveny otvory. K čemu je vlastně dobrá?

  1. Pojídání svatební polévky je ještě větším zážitkem – mělo by stmelit novomanžele.
  2. Ozvláštní fotografie z průběhu slavnostní svatební hostiny a pobaví svatební hosty.
  3. Zůstane novomanželům jako příjemná vzpomínka na svatbu a rozhodně si ji později nespletou s běžnou lžící, kterou mají v příborníku.

Jak děrovaná polévková lžíce vypadá?

Vzhled děravé svatební polévkové lžíce může být různý, k sehnání jsou totiž například exempláře s jediným otvorem a ve střídmém designovém provedení, ale běžné jsou i takové, které mají otvorů hned celou řadu.

Svatební lžíce s dírami

Děravá svatební lžíce na polévku – s tou si na svatbě užijete mnoho zábavy

Zajímavě vypadá například děrovaná lžíce, ve které jsou tyto otvory umístěny tak, aby vytvářely nějaký ornament. A není přitom divu, že to je většinou tvar srdce, které je symbolem lásky a vzájemné oddanosti. Někdy dokonce přímo samotné otvory mají tvar srdíček.

A existují dokonce svatební lžíce, které jsou úmyslně různě zprohýbané nebo pokroucené, aby společné pojídání polévky novomanželům ještě více ztížily. Lžíce může být rovněž dřevěná a ručně vyřezávaná. Pokud chcete při pořízení lžíce ušetřit, můžete zakoupit obyčejnou dřevěnou lžíci nebo naběračku.

NÁŠ TIP: Jelikož je možné, že polévka poteče všude možně, je vhodné novomanžele zabalit do většího ubrousku, případně využít svatební bryndáky.

Ptáte se, jakou zvolit polévku? Nejoblíbenější je poctivý vývar s knedlíčky a nudličkami, které společnou konzumaci polévky novomanželům ještě o něco málo ztíží.

Svatební lžíce s gravírováním

Svatební lžíci můžete nechat ozdobit rytinou a darovat ji novomanželům jako originální dar

Originální svatební dar

Děrovaná lžíce na polévku je bezesporu originálním svatebním darem. Je možné ji totiž zakoupit i v luxusní dárkové krabičce, kdy bývá samotná lžíce navíc vkusně ozdobená například pomocí saténové stužky nebo na ni lze nechat vyrýt krátký text.

Může jít například o jména novomanželů, jejich iniciály, datum svatby nebo krátký zamilovaný citát či úryvek básně. Takový dárek bude krásnou připomínkou svatebního dne. Ale pozor, nezapomeňte lžíci předat ještě před tím, než se bude podávat první chod!

Prohlédnout svatební lžíce  

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend