Svatební kytice – proč se vám vyplatí kulatá?

Den D se blíží. Našla jste svou životní lásku a plánujete perfektní den, kdy vyplujete do společného života. Mezi tisícem a jednou podrobností poletujících vaší hlavou by svatební kytice měla hrát podstatnou roli – ať už z hlediska tradičního spojení žen s krásnými květinami nebo nutného svatebního doplňku.

o musíte brát potaz při výběru svatební kytice a proč byste se měla rozhodnout právě pro kulatou?

Kulatá svatební kytice

Kulatá svatební kytice

Svatební kytice je podstatný dílek skládanky tvořené mj. vaší postavou, typem svatebních šatů a ročním obdobím. Co se druhu květin týče, vybírejte dle libosti – lilie, orchideje, kaly nebo i jednoduché kytice z lesních rostlin. Vždy dbejte na sezónnost, protože tulipány v zimě se vám hodně prodraží. Nebojte se experimentovat a klidně si nechte kytici vyzdobit stuhami nebo peřím.

Kulaté kytice jsou univerzální a hodí se ke všem postavám i většině šatů. Ať už jste nevěstou sportovního, elegantního nebo klasického typu, vatičkovaná kytice naaranžovaná do půlkruhu vás skvěle doplní. Jedině dámy nad 180 cm (pokud nemají výrazně vyššího muže) by měly dávat pozor a kytici prodloužit ozdobami, aby vůči nim nepůsobila titěrným dojmem.

Světle modrá svatební kytice

Světle modrá svatební kytice, autor obrázku: nuchylee

Barvu svatební kytice konzultuje se zkušeným floristou, protože kromě samotných šatů musí ladit i s tónem vaší pleti či oblečením ženicha. Obvyklé barvy jsou bílá, zelená a červená, případně zelenobílá. Květinářství či svatební salony vám obvykle rády poradí. Vezměte si s sebou fotografii svatebních šatů, připravte si ucelenou představu o své svatbě a odborníci zařídí vše ostatní.

Kulaté svatební kytice bývají jednoduché a proto se hodí k složitým a zdobeným svatebním šatům (široké sukně s řasením, závoj aj. ). Dbejte na čerstvost a vhodnou úpravu stonků – pokud si vyberete rychle vadnoucí květiny s volnou vazbou, budou muset být ve vodě ještě těsně před obřadem a vy pak budete podepisovat matriku mokrou rukou.

Plánujete svatbu v Praze a okolí a chcete si nechat poradit se svou kyticí? Odborníci na svatební kytice z firmy Floridoor je připravují už několik let a těší se, až rozšíříte řady jejich spokojených nevěst.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend