Svatební ubrousky – jaké zvolit a jak je poskládat

Ke svatební tabuli patří neodmyslitelně svatební ubrousky. Na trhu najdete nepřebernou škálu ubrousků s jemným svatebním motivem. Některé mohou mít motiv s ladnou labutí, jiné se srdíčky a některé zase s motivem svatebních prstýnků či holubiček.

Svatební ubrousky

Svatební ubrousky

Jakou barvu ubrousku a s kolika vrstvami zvolit?

Ubrousky mohou být jednobarevné, i vícebarevné.

Podle finančních možností můžete vybírat mezi dvouvrstvými či třívrstvými papírovými ubrousky.

Pokud chcete investovat více, doporučujeme zvolit kvalitní alternativu z řady ubrousků airlaid, které jsou vyrobeny z patentovaného materiálu Dunilin.

Tyto svatební ubrousky snadno nahradí klasické plátěné ubrousky.

Ubrousky na stůl ve tvaru, který si sami vybereme, budou tak milou svatební dekorací.

Klasické papírové ubrousky určeny jako svatební dekorace jsou ideální v rozměrech 33x33cm. Můžeme jich použít jako podklad svatebních košíčků pod svatební koláčky, které nabízíme svatebním hostům jako výslužku.

Dekorace z růžových a bílých ubrousků

Dekorace z růžových a bílých ubrousků

Návod na skládání ubrousků

Špičatá čepice
Ubrousek dvakrát přeložíme na polovinu, čímž vytvoříme čtverec. Pak ohneme nahoru spodní část ubrousku. Poté ohneme a vytvoříme rohy, které na zadní straně zasuneme do sebe. Vytvoříme okraj klobouku tak, že jeden roh ohneme dolů, můžeme ohnout i více rohů (záleží na našich vizuálních preferencích). Takto upravený ubrousek položíme na talíř nebo na stůl.

Ubrousek s kapsami
Přeložíme horní okraj na ten spodní okraj a dále pravý okraj na ten levý. Vrchní cíp ohneme a vsuneme dovnitř. Tamtéž ohneme i druhý cíp a třetí cíp. Tím vytvoříme tři kapsy. Dovnitř každé kapsy můžeme zasunout malý dárek nebo příbor na zákusek. Tento druh úpravy svatebního ubrousku se hodí ke svačině či odpolední kávě.

Lilie
Romanticky vypadá ubrousek poskládaný ve tvaru lilie. Vytvoříme ho tak, že ubrousek k sobě úhlopříčně přeložíme a potom ohrneme rohy dolů. Potom rohy zase složíme směrem nahoru a spodní roh ohneme doprostřed úhlopříčky. Spodní stranu přeložíme dvakrát a ohneme přes spodní stranu trojúhelníku. Cípy ohneme dozadu a vložíme do sebe. Boční cípy pak ohneme a vsuneme za okraj. Ubrousek opět postavíme na talíř. Vznikne nám hezký květ ve tvaru lilie. Ten je samostatně stojící a můžeme ho připravit vedle talířku.

Zajíc
Pro děti můžeme zvolit ubrousek ve tvaru zajíce. Budeme potřebovat větší rozměr ubrousku, a to o délce jedné strany 50 centimetrů. Horní a také spodní část ubrousku se složí na třetinu. Horní okraj ohneme ke kolmé středové ose směrem dolů. Oba dva spodní díly přeložíme ke kolmé středové ose, a to směrem vzhůru. Levý a také pravý vnější okraj přeložíme zase ke středové ose opět směrem nahoru.
Teď celý ubrousek otočíme a převrátíme nohama vzhůru. Dolní špičku ohrneme směrem nahoru. Podél svislé osy jej ohrneme dozadu a zastrčíme jej tak, aby nám ubrousek ve tvaru zajíce stál. Ještě jej povytáhneme a upravíme mu uši. Takto upravený ubrousek udělá radost každému dětskému strávníkovi.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend