Zrcadla a zrcátka na svatbě – využijte jich!

Alespoň jedno zrcadlo nebo alespoň zrcátko má doma úplně každý. Zjednodušeně jej můžete definovat jako předmět, který má vyleštěný povrch a dokáže odrážet světlo tak, že v něm můžeme pozorovat sami sebe i předměty okolo nás.

V minulosti se jako zrcadlo používaly určité druhy kamenů (například sopečné sklo neboli obsidián) nebo pečlivě leštěný kov, až později ve středověku se zrcadla začala vyrábět skleněná a jejich podoba se blížila k té, jak je známe dnes.

Zrcátko jako podnos pod snubní prstýnky

Zrcátko jako podnos pod snubní prstýnky

Právě schopnost zrcadel věrně odrážet odraz naše předky fascinovala a není proto divu, že již od samotného počátku jejich vzniku se objevilo velké množství pověr a využívána byla také v magii. A jedno úsloví se k nim vztahuje také v souvislosti se svatbou –  zrcadlo by totiž nemělo být svatebním darem. Pokud jej někdo přece jen daruje, pak pověra říká, že dotyčný přestane být u novomanželů záhy oblíben.

použití zrcadel a zrcátek přímo na svatbě se však žádná rčení nevztahují, a proto si představíme několik šikovných nápadů, jak zajímavě se dají v tento jedinečný den využít.

Skleněná tabule pro uvítání svatebních hostů

Skleněná tabule pro uvítání svatebních hostů

Velké svatební zrcadlo

Tato velká stojací zrcadla jsou na svatbách pravděpodobně vůbec nejrozšířenější. Nejčastěji jsou vysoká obdélného tvaru, ale mohou být i kulatá, oválná či atypická. Také provedení rámu je různé, takže většinou není problém vybrat takový kus, který se svým designem hodí k charakteru svatby jako takové.

Tato zrcadla nejen zajímavě obohatí a vyplní prostor a dotvoří celkovou atmosféru, ale právě u nich vznikají jedny z nejkrásnějších svatebních fotografií.

Zrcadlo by nikdy nemělo sloužit jako svatební dar pro novomanžele.

Zrcadlo jako nástěnka

Větší zrcadlo zavěšené na zdi nebo opatřené stojanem je možné využít jako originální nástěnku, na kterou se umístí například informace o zasedacím pořádku nebo harmonogramu svatebního dne. Stane se tak zajímavým a poutavým doplňkem ostatní svatební výzdoby.

Svatební výzdoba tabule

Zrcadla kruhového tvaru bez rámu se výtečně hodí jako dekorace doplňující výzdobu slavnostní tabule. Jejich tvar nejvíce vynikne právě na kulatých stolech, ale lze je použít na jakékoliv stoly.

Velice vkusně vypadají, pokud se použijí jako neobvyklý tác pod vázy s květinou výzdobou nebo svíčky či svícínky. Bude se v nich zrcadlit odraz této výzdoby, navíc stoly opticky prosvětlí a podpoří luxusní atmosféru.

Všechny výše tři uvedené druhy zrcadel je možné nejen zakoupit, ale mnohé svatební agentury nabízí také možnost je zapůjčit, což skýtá výhodnou úsporu finančních prostředků.

Zrcadla v rámech jako dekorace svatební tabule

Zrcadla v rámech jako dekorace svatební tabule

Zrcátko jako vzpomínka na svatbu

Někdy je zvykem, že i novomanželé obdarují svatební hosty. Většinou se dává nějaká drobná pozornost, která je milou připomínkou svatebního dne a zároveň poděkováním za účast. A právě tento účel vkusně splní malé kapesní zrcátko do kabelky, které nese na vrchních víčku například věnování, citát nebo fotografii novomanželů a datum jejich sňatku.

Tento dárek pochopitelně potěší především něžnou část populace.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.