Jak na svatbě netrpět v botách

Ať jste nevěsta nebo host, v botách trpět nemusíte. Existuje hned několik typů, které se vám budou hodit. Věřte, že po pár hodinách, někdy i minutách, nám budete děkovat. Stop odřeným nohám plných puchýřů. Pro praktické tipy čtěte dál.

Jak na svatbě netrpět v botách

Výběr správných bot je základ

Správný výběr bot je základ

Boty na svatbu musí splňovat dvě podmínky.

  • Být hezké,
  • a pohodlné.

Bez toho to nejde. Věříme, že některé společenské boty jsou krásné, ale za utrpení opravdu nestojí. Odřené nohy vás budou zlobit ještě mnoho dní, a to vás může úplně vyřadit z provozu. Zkuste si v botách strávit několik hodin. Pokud vás z nich bolí nohy, zvolte jiné.

Samozřejmě je tady možnost, že si na focení obléknete nepohodlné (ale krásné) boty a na zbytek svatby pohodlné. To není špatná volba. Jen si nezapomeňte přibalit i pohodlnou obuv, ve které vydržíte zbytek dne.

Zjistěte si, kde se focení či obřad bude pořádat. Pokud je to na trávě, štěrku či kamenech, pozor na úzké podpatky. Chůze na nich vás asi nepotěší. Pomoc může chránič na podpatky.

Trápí vás ploché nohy? Nepřehánějte to s výškou. Nohu si tím ničíte a bolesti se nevyhnete.

Jako v peřince

Do bot na podpatku lze vložit mnoho různých vložek. Materiály se liší – syntetika, kůže, gel, paměťová pěna. Jak vybírat? Podle typu boty, ceny a aktuálního problému. Jsou vložky, které pokryjí celou botu, ale i ty, které řeší jednotlivé problémy, např. podpora klenby či paty, bolesti přední části nohy, puchýře na patě, …

Tyto doplňky do bot lze koupit v drogerii i obchodu s botami. Prohlédněte si nabídku a zamyslete se, co vás nejčastěji při nošení podpatků trápí. V případě potřeby si nechte poradit. Prodejci bot s výběrem pomáhají každý den, takže pomohou i vám.

Stop puchýřům!

Tyto tyčinky jsou známé spíše mezi běžci. Kůže běžců se díky dlouhodobému otírání poškozuje a puchýře jsou na světě. Děje se to hlavně v létě, kdy jsou nohy zpocené a vlhké. Stačí pár metrů a už do vás bota bolestivě zařezává. S tím pomůže tyčinka proti puchýřům. Exponované místo namažte a vyrazte vstříc svatbě. Přibalte si jí ale do kabelky, občas se produkt setře a jste na začátku. Pokud do drogerie nestíháte zajít, postačí vám vazelína. Ta udělá v podstatě velmi podobnou službu.

Náhradní obuv na svatbu

Na svatbu si vezměte také jedny náhradní boty

Už žádný trapas

Vteřina nepozornosti a už se červenáte. Uklouznutí bývá obrovským strašákem pro všechny ženy. Pořiďte si protiskluzové nálepky. Hodně připomínají smirkový papír. A jak všichni víme, jeho povrch drhne, a to je to, o co se snažíme.
Nálepky se lepí pod přední část boty. A určitě se neomezujte jen na společenské akce, zamilujete si je i při chůzi na hladkých kostkách v centru města.

Nezapomeňte na náhradní boty

Vždy si přibalte další pár bot. Může se vám ulomit podpatek, utrhnout řemínek, poraníte si nohu. Předvídejte a připravte se na všechny možné situace. Zvolte boty, u kterých víte, že jsou pohodlné a vydržíte v nich tanec i chůzi. Určitě se hodí i nějaké boty s rovnou podrážkou.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend