Svatební střevíčky

Svatební střevíčky patří ke svatebním šatům a měla by jim být věnována stejná pozornost. Na svatební obutí by si však měla dát pozor nejen nevěsta, ale také družičky, pan ženich i ostatní svatebčané.

Dámské svatební střevíčky

Dámské svatební střevíčky

Největší pozornost svatebním střevíčkům bude jistě věnovat nevěsta.

Boty by měly být v souladu se svatebními šaty, a v žádném případě by nevěsta neměla spoléhat na to, že má šaty dlouhé a boty nepůjdou vidět.

Tato představa je mylná a může se vám vymstít. Nerušený pohled na nevěstiny střevíčky mohou mít svatebčané hned několikrát.

Nejdříve, když ženich ponese svou vyvolenou přes práh, ale také také při velmi oblíbeném svatebním rituálu vybírání drobných mincí do nevěstina střevíčku. Nejedna novomanželka by v takovém případě radši zula vlastního manžela, než by přiznala, že dala přednost pohodlí před krásou svatebních bot.

V dnešní době obchody s obuví a svatební studia vychází nevěstám vstříc, a vy si tak můžete vybrat vhodné střevíce, které budou nejen krásné na pohled, ale zároveň pohodlné. Dámské svatební střevíčky by nevěsta měla pořídit s předstihem, v ideálním případě společně se svatebními šaty.

Bude tak mít dostatek času s novými botkami „sžít“ a řádně si je doma prošlápnout. Obecně se příliš nedoporučuje, aby se v nových botách chodilo ven, aby se nezničily nebo nenávratně nezašpinily.

Stejně jako nevěsta, také ženich by měl svou svatební obuv sladit se zbytkem oblečení.

Ve svůj svatební den můžete mít na nohou luxusní lodičky, boty s otevřenou špičkou nebo jemné sandálky. Barvu vybírejte podle šatů nebo doplňků. Většina žen dává přednost osvědčené bílé, ale odvážnější nevěsty mohou střevíce sladit třeba s barvou svatební kytice nebo svatebních dekorací.

Svatební střevíčky

Svatební střevíčky

Také neplatí pravidlo, že boty musí být na vysokém podpatku. Na správnou výšku obuvi dejte pozor, pokud máte partnera stejného vzrůstu nebo pokud si nejste ve vysokých botách jistá svou chůzí.

V druhém případě si můžete stabilní chůzi na podpatcích natrénovat. Pokud však budoucí manžel není o moc vyšší než vy, radši si vyberte boty s nižším podpatkem. Budete-li mít vyčesané vlasy, na hlavě závoj a k tomu vysoké boty, rázem může pan manžel vypadat opticky o hlavu menší než nevěsta.

NÁŠ TIP: Sháníte inspiraci pro svatební obuv? Podívejte se do naší fotogalerie.

Svatební obuv ostatních účastníků svatby

S nevěstou mohou držet krok také družičky. Alespoň co se bot týče. Výrobci obuvi myslí i na malé parádnice a některá svatební studia nabízí nejen šaty pro družičky, ale také vám poradí s výběrem dívčích střevíčků, které budou v souladu s obutím nevěsty.

Pečlivě by měly být vybrány také boty pro ženicha. O tom, že by boty měly být čisté a perfektně naleštěné, asi není potřeba se zmiňovat. Stejně jako nevěsta, také ženich by měl svou svatební obuv sladit se zbytkem oblečení.

U všech svatebčanů bez rozdílu platí, že obuv by měla být nejen kvalitní, krásná na pohled, ale také pohodlná.

Možná se to na první pohled nezdá, ale svatba je psychicky i fyzicky náročná událost, při které se hodně naběháte, a špatně padnoucí obuv dokáže pěkně potrápit. Proto vybírejte svatební střevíčky pečlivě a nenechte si zkazit první krůčky na cestě společným životem nepříjemnými puchýři nebo rozedranou patou.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend