Svatební lodičky sluší každé nevěstě

Předsvatební přípravy se mnohdy točí zejména okolo výběru svatebních šatů. Budoucí nevěsta stráví obvykle značnou část svého času volbou jejich střihu, materiálu, délky i drobných detailů.

Na svatební obuv se naopak poměrně často pozapomíná a řeší se až na poslední chvíli. To je ale veliká škoda, protože vhodné botky dokážou šaty skvěle doplnit a zejména svatební lodičky vytvoří hezčí siluetu a ještě více zdůrazní půvab nevěsty.

Nebojte se barev! Vaše svatební lodičky nemusí být v obvyklé bílé barvě

Lodičky vykouzlí štíhlejší postavu a sexy chůzi

Ač se v posledních letech roztrhl pytel s nevěstami ve svatebních teniskách, pohodlných balerínách nebo lehoučkých sandálkách, lodičky si stále udržují horní pozici v žebříčku oblíbenosti. Není se čemu divit, vždyť každá nevěsta touží být ve svůj svatební den tou vůbec nejkrásnější, a to především pro svého milovaného nastávajícího. A většina mužů považuje právě lodičky na nožkách žen za neuvěřitelně smyslný sexy módní kousek.

Tento nesmrtelný druh obuvi je dokonce tak populární, že se stal předmětem seriózních vědeckých studií, které zjišťovaly, proč jsou lodičky natolik oblíbené. Vždyť na světě snad neexistuje muž, který by se za ženou v těchto botách neotočil. Mimo jiné bylo prokázáno, že lodičky nutí jejich nositelky udržovat vzpřímenou chůzi. Díky tomu vypadá žena nejen štíhleji, ale navíc tento postoj ještě více zdůrazňuje její ženské přednosti.

Vyšší podpatek lodiček také přidá nevěstě na výšce. A protože v takových střevíčkách není možné jít příliš rychle, mění se rovněž celkový charakter chůze, kdy žena více pohupuje boky, což muži vnímají jako nanejvýš smyslnou záležitost.

Ale pozor, nejde jenom o upoutání pozornosti opačného pohlaví. Podle výsledků psychologických výzkumů se i samotné ženy cítí v lodičkách a obecně botách na podpatku přitažlivěji a svůdněji, mají více sebevědomí a jsou sebejistější.

Lodičky na svatbu s kamínky

Mezi nejoblíbenější svatební lodičky patří ty s vysokým podpatkem

Lodiček se nemusí obávat žádná nevěsta

Pravděpodobně vůbec nejžádanější jsou klasické bílé lodičky s uzavřenou špičkou a vysokým podpatkem. Odvážnější ženy mohou zkusit i jehly, v tomto případě lze ale více než doporučit pro jistotu koupit ještě jeden pár pohodlnější obuvi na večerní svatební zábavu. Existují však také modely, které jsou velice komfortní i pro ženy, které nejsou na tento typ obuvi příliš zvyklé. Mají totiž nižší a širší podpatek, svým charakterem se blíží spíše balerínám, přesto si však udržují elegantní vzhled lodiček.

Nevěsty si mohou navíc vybírat z celé škály různých provedení. Střih obuvi může být tvarován například do špičky nebo být oblý, hranatý či otevřený. Z použitých materiálů je nejběžnější pravá kůže a její imitace, případně hebký semiš. Lodičky jsou většinou jednoduše nazouvací, ale některé modely jsou navíc opatřeny praktickým úzkým páskem a přezkou.

Nebojte se popustit uzdu fantazie

Lodičky na svatbu rozhodně nemusí být pouze bílé. I na tomto módním kousku se můžete patřičně „vyřádit“. Máte svatbu ve znamení bílé a modré? Pořiďte si svatební botky ozdobené modrou mašlí, která je skvěle oživí a sladí v duchu svatebního dne. Velice něžné a jako stvořené pro romantickou svatbu budou střevíčky s aplikovanou jemnou krajkou nebo vyšívané drobnými korálky a kvítky.

Úchvatné lodičky lze pořídit také na některém z rukodělných tržišť, jsou to například malované svatební boty, kdy se lze dokonce domluvit na konkrétní malbě. Získáte tak zcela originální svatební lodičky ozdobené přesně podle představ a dokonale se hodící právě pro váš velký den. Takové střevíčky vám navíc zůstanou jako krásná svatební památka.

Komentáře (2)

Anonym napsal:

Kde sehnat ty lodičky s kaminky? 😉

SvatebníAsistentka.cz napsal:

Jedná se o lodičky Badgley Mischka :). U nás v ČR je však bohužel neseženete.

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend