Svatební obuv pro nevěstu – vyberte si tu nejlepší!

Váš velký den se blíží, máte odeslány pozvánky, máte vybráno místo konání svatby, menu je připraveno, květiny objednány, vysněné svatební šaty již visí ve skříni. Přesto ale ještě jedna důležitá věc chybí, a tou jsou svatební boty pro nevěstu.

Svatební boty pro nevěstu

Svatební boty pro nevěstu

Výběr správných svatebních bot může být oříšek

Nevěsta obvykle věnuje značné množství svého času výběru svatebních šatů, ale také volba vhodné obuvi může představovat docela tvrdý oříšek. Není divu, vždyť právě boty na svatbu musí splňovat celou řadu kritérií.

Měly by být úžasné, vkusné a měly by ladit se svatebními šaty. V neposlední řadě by měly být maximálně pohodlné a dobře padnoucí tak, aby v nich nevěsta bez problémů ustála celý svatební den.

Podle čeho se tedy orientovat při výběru svatebních bot?

Výběr svatebních šatů je na prvním místě

Prvním krokem k tomu, jak vybrat vhodnou dámskou obuv, je výběr svatebních šatů. Ty se mohou lišit svou barvou, délkou, střihem a celkovým provedením.

Proto se až podle jejich stylu vybírá vhodná obuv tak, aby šaty dobře doplňovala a vše spolu navzájem ladilo. Určitě si proto ke zkoušce svatebních šatů nezapomeňte vzít svatební obuv.

Prioritou je pochopitelně komfort

Mnoho žen si boty vybírá především podle toho, jak jim padnou do oka a obzvláště v případě svatby touží po těch vůbec nejkrásnějších. Vzhled je sice také důležitý, ale na prvním místě by měl být maximální možný komfort a pohodlí.

V botách se musíte cítit pohodlně, nesmí nikde tlačit, překážet ani dřít. Pokud se rozhodujete mezi dvěma nebo více modely, vždy si vyberte ten, který vám nejlépe padne.

Svatební obuv by měla být zejména pohodlná

Opatrně s online nákupem

V dnešní době je již zcela běžné pořizovat oblečení či obuv online přes internet. Tento způsob nakupování je pochopitelně velice pohodlný a šetří drahocenný čas, často navíc přináší i nemalou finanční úsporu.

Při nákupu svatebních bot online však nikdy nebudete mít jistotu, že vám konkrétní model skutečně dobře sedne. Hrozí tak nejenom stres s vracením zboží a jeho výměnou za (snad) již lépe padnoucí boty, v horším případě může být výsledkem protrpěná svatba s odřenými a bolavými nohami.

Nezapomeňte boty rozchodit

Přestože máte v obchodě pocit, že boty sedí naprosto dokonale, nezapomeňte je i přesto rozchodit. Stačí se v nich pořádně několikrát projít doma.

Ušetříte si tak ve svůj svatební den případné nepříjemné překvapení, navíc si budete moci natrénovat chůzi při svatebním obřadu a v den „D“ v nich budete mít sebejistý krok.

Venku nebo uvnitř?

Při volbě konkrétního modelu je třeba zohledňovat roční období a místo konání svatby. Záleží i na tom, kde se bude odehrávat svatební focení. Bude to pouze v ateliéru, v zámeckém parku nebo někde u řeky?

Cupitat v jehlách a zapichovat se podpatkem do hlíny, to jistě není to, po čem toužíte…

Lesní svatba

V případě lesní svatby preferujte spíše boty s nižším podpatkem

Nebojte se být kreativní

Se svatební obuví pro nevěstu je neodmyslitelně spojená bílá barva. Neexistuje však žádné pravidlo, že svatební boty musí být jedině bílé. Nebojte se proto popustit uzdu fantazie a boty sladit s jinou barvou, kterou jste si vybrali pro svůj svatební den.

Střevíčky tak mohou být celé v konkrétním barevném odstínu nebo mít barevné pouze ozdoby – kamínky, mašličku, stužku, kytičku a podobně.

Mějte v záloze náhradní obuv

Obzvláště v případě, kdy si vyberete pro svůj svatební den luxusní lodičky na elegantním úzkém podpatku nebo dokonce na jehlách, nezapomeňte si pořídit ještě jeden pár obuvi, který bude vhodnější pro delší nošení.

Tyto náhradní botky oceníte zejména večer, kdy se rozproudí svatební zábava, svým nohám příjemně ulevíte a nebudete si muset hlídat každičký krok.

Jaký druh svatebních bot bude tou pravou volbou?

Při výběru konkrétního druhu svatebních bot je vhodné zohlednit i skutečnost, jakou obuv budoucí nevěsta preferuje ve svém běžném životě.

Každá žena je jiná, některá upřednostňuje vysoce elegantní módu, jiná má ráda sportovní styl a další jde s chutí proti všem módním trendům.

S podpatkem nebo raději bez něj?

K většině svatebních šatů se skvěle hodí boky na vysokém podpatku nebo na jehlách. Jejich luxusní vzhled je však vykoupen menším pohodlím. Tento druh obuvi je vhodný především pro zámecké svatby a také svatební den konaný v interiéru, kde jsou podlahy bez nerovností.

Mnohé ženy však s takovou obuví nemají zkušenosti a učit se pár dní před svatbou poprvé chodit na vysokých podpatcích není zrovna ideální. Zajímavým kompromisem proto mohou být různé boty na klínku nebo nízkém podpatku.

V případě venkovní svatby, která se odehrává například na louce, v lese nebo v jiném prostředí se zhoršeným terénem, lze vsadit na vysoce komfortní boty bez podpatku nebo pouze na platformě. Takové botky i na nerovném či jinak náročném povrchu minimalizují riziko škobrtnutí a úrazu.

Nevěsta v rudých svatebních teniskách

Nebojte se tenisek!

Lodičky, tenisky nebo kozačky?

Přestože v žebříčku oblíbenosti stále vedou svatební lodičky, do popředí se dostávají i další druhy obuvi, které byly dříve pro svatební den nemyslitelné. Také ve výběru lodiček na svatbu panuje velká pestrost, kromě těch na vysokých jehlách není problém sehnat i decentnější, které mají spíše nízký podpatek.

Ještě vyšším pohodlím se obvykle vyznačují svatební baleríny, které se svým vzhledem lodičkám přibližují, ale obvykle mají nízký podpatek nebo klínek. Zejména jako náhradní obuv pro svatbu pod širým nebem se výborně hodí takzvané espadrilky, tedy lehké plátěné boty na jutové podrážce. V letních měsících nebo do interiéru se uplatní klidně i sandálky.

Svatební střevíčky mohou být tvarované do špičky, s hranatou, kulatou nebo třeba otevřenou špičkou. Mohou být jednoduše nazouvací, mít přezku, šněrování, suchý zip, sponu či zapínání na zip.

NÁŠ TIP: Plánujete si ve svůj svatební den obout tenisky? Přečtěte si náš článek o teniskové svatbě.

Hitem posledních let jsou bezesporu svatební tenisky, které dnes již na nohách nevěsty nikoho nepřekvapí. Na výběr je nespočet různých provedení a barev, nechybí ani ručně malované a zdobené exempláře, klasické šněrování lze nahradit stužkou.

Kromě zajímavého vzhledu je jejich oceňovanou vlastností rovněž výtečné pohodlí. Ovšem pozor, pokud se nevěsta rozhodně pro tenisky, pak i pánská obuv by měla být sladěná a ženich by měl klasické svatební boty nahradit rovněž teniskami v podobném designu.

Pro svatbu, která se odehrává v zimních plískanicích a v chladnějším období roku, se vyplatí zvolit uzavřené svatební boty, klidně třeba kozačky. Uvažovat by o nich měla nevěsta zvláště tehdy, pokud se část svatebního dne uskuteční venku. I pouhé krátké focení venku v tenkých nezateplených botách by totiž mohla nevěsta nepříjemně odstonat.

Jak maximalizovat pohodlí v botách?

Komfort mohou citelně zvýšit také vhodné vložky do bot. Ty mohou být například ortopedické, zdravotní, z líné pěny, latexové nebo gelové. Zvláště gelové vložky jsou velice nenápadné a pro chodidlo nanejvýš příjemné. Mimo jiné totiž dokážou tlumit nárazy při chůzi, takže celkově snižují tlak na nohy.

A co vy, jakou obuv si vyberete pro svoji svatbu?

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend