Nebojte se při svatebním fotografování povolit uzdu své fantazii

Jakkoliv výjimečnou životní událostí svatba je, většinu lidí ukázka vaší fotografie svatebního polibku nebo předávání prstýnků nikterak neosloví.

Bohužel si nemá cenu něco namlouvat. Že by byly svatební fotografie ale naprosto vyprázdněnou fotografickou formou, to rozhodně nejsou! Naopak, vedle těchto fotografií, které dokumentují svatební akt, se totiž doslova roztrhl pytel s kreativními fotografiemi novomanželů po svatebním obřadu. Věřte, že ty nikoho nudit nebudou a upřímný úsměv na tváři vykouzlí po letech nejen vám.

Svatební fotografie ve vintage stylu

Svatební fotografie ve vintage stylu

V kurzu jsou kreativní fotografie novomanželů

Ať už se jedná o fotografie z ateliéru nebo exteriéru, jedno je spojuje – jsou originální a neotřelé. Zatímco u fotografování svatebního aktu nemůže fotograf do dění nikterak vstupovat a například upozornit nevěstu, že jí spadl pramen vlasů do obličeje, toto fotografování je zcela v jeho režii.

Zde si může přijít na své, nasvítit si prostor, využít možnosti svého fotoaparátu, nastavit si vás a opakovaně fotografovat jednu a tu samou scénu, dokud nebude výsledek oběma stranám vyhovovat.

Pryč jsou doby, kdy měly všechny nevěsty ve svém svatebním albu téměř totožné svatební fotografie. Naučte se koukat kolem sebe a vytěžte maximálně jedinečnost místa. Fotografovat se lze kdekoliv, každý strom, lavička nebo venkovní lampa pro vás může být inspirací. Využijte i aktuálního počasí.

Prší – nevadí! Udělejte originální fotografie pod velkým společným deštníkem. Inspirace je všude kolem vás, stačí se jen správně rozhlédnout a spatřit možnosti. Mimochodem fotografa na svém místě poznáte i podle toho, že vidí v místě potenciál a s originálními nápady na fotografie přichází sám od sebe. Pokud s sebou přiveze i pár rekvizit, dají se dělat doslova zázraky.

Typy na svatební fotografie

Pokud jste se rozhodli svoji svatbu určitým způsobem stylizovat, je vhodné udržet si takový žánr i na fotografii. Svatba ve stylu šedesátých, sedmdesátých nebo osmdesátých let, vše má svá specifika. V tomto ohledu máme štěstí, že žijeme v době technických vymožeností, a tak je možné z fotografií dodatečně udělat černobílé nebo vytvořit dojem starých zbarvených fotografií. Není od věci vytvořit si seznam nápadů na fotografie, které chcete. Toužíte po fotografii podobné nějaké scéně z filmu, chcete, aby vaše fotografie měla skrytý význam, něco symbolizovala nebo byla vtipná?

Díky internetu a sociálním sítím je možné načerpat inspiraci z mnoha zdrojů. Všeho moc ale škodí, a tak pozor, abyste aranžmá nepřehnali. Držte se proto hesla, že někdy méně znamená více a že v jednoduchosti je krása. Ostatně zkušený fotograf by vám měl vždy umět poradit, co už je za hranicí vkusu.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend