Svatba v lednu

Svatba v lednu má své výhody. Je po Vánocích, po dnech volna a po prázdninách, všichni jsou odpočatí a plni energie.

Navíc hodně párů dává při výběru svatebního termínu přednost spíše teplejším měsícům. Tudíž existuje velká pravděpodobnost, že seženete volný termín na vámi oblíbeném místě.

Svatba v lednu

Při lednové svatbě nezapomeňte na teplé zimní doplňky

Leden se vždy nesl v duchu množství zábavy a mnoho párů tak neztrácí čas a rezervují si právě leden jako měsíc ke splnění si svého snu. K lednu se dříve pojilo i hodně pranostik a pověr. Některé z nich si připomeneme.

  • Pokud je ve váš svatební den hodně sněhu značí to život plný prosperity
  • Fouká-li silný vítr, může být stejně tak větrný život jednoho z partnerů
  • Jestliže mrzne, až praští, bude mít vaše prvorozené dítě velmi dobré zdraví
  • Úplněk den nebo dva před svatbou značí dlouhé a šťastné manželství

Tematická svatba

Co se lednové svatby týká, můžete nechat vyniknout kreativitu a uspořádat ji v tematickém duchu. K lednu (jakožto zimnímu měsíci) se pojí sněhové vločky, arktické či aljašské téma, kožešiny, ale i pohádky Kráska a zvíře, Sněhurka. Stejně pohádková může být i vaše lednová svatba.

Oblíbené lednové barvy

Výbornou volbou doplňující sněhobílou krajinu jsou tmavé barvy, které působí elegantně a luxusně. A je jedno, zda zvolíte půlnoční modrou, švestkovou, stříbrnou, zlatou, smaragdovou, burgundskou nebo tyrkysovou barvu.

Zajímavě působí kombinace černé a bílé barvy, která působí dramaticky, ale přesto velmi vznešeně. Přidat můžete ještě i třetí barvu, která vnese energii – například vínovou. Dalšími vhodnými barvami pro zimní svatbu je čokoládová, smetanová a slonovinová.

Svatební kytice v lednu

Důležitý je nejen výběr svatebních šatů, ale i volba svatební kytice. Zimní svatební květiny jsou úchvatné a ledově krásné. Mohou být bílé, rudé, žluté, fialové, temně modré, s šiškami, jehličím, vřesem, zimními bobulemi, větvičkami.

Existuje mnoho druhů květin, které vám floristka může naaranžovat. Zvolíte-li celoroční živé květy (růže nebo jiné), počítejte s tím, že vám většinou relativně rychle zmrznou, svěřte se proto raději do rukou odborníka.

Existuje totiž možnost vytvořit kytku právě ze šišek, větviček a umělých kytek (růže ze stužek s perlami, háčkované kytky) apod. Taková kytička opravdu vydrží.

Šedý svatební kožich

Hlavně nepodceňte oblečení, aby vám nebyla zima a svatbu jste si užili

Jak se obléci? Teple!

Zapomenout bychom neměli ani na teplé oblečení. Nevěsta může mít přes svatební šaty přehozenou kožešinu či pelerínu.

Ženichovi doporučujeme volit zateplené sako či kabát.

Všem účastníkům svatby pak doporučujeme obout co nejteplejší obuv, bát se nemusí ani teplých doplňků, jako jsou rukavice, šály a čepice :).

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend