Podzimní svatba – výhody a nevýhody

Většina svateb se odehrává v té teplejší části roku. Právě proto jsou vůbec nejoblíbenější termíny pro konání svatby v červnu, červenci a srpnu. Tehdy je totiž vůbec nejvyšší šance, že si zamilovaná dvojice řekne své „ano“ v krásném a slunečném počasí, které podtrhne kouzlo onoho slavnostního okamžiku.

Tyto měsíce jsou také ideálním časem pro stále oblíbenější svatby pod širým nebem, a to právě kvůli (většinou) příznivému počasí.

Svatební kytice v dýni

Pro podzimní svatbu se hodí dekorace z dýní

Přesto je však mnoho snoubenců, kteří se záměrně těmto nejpopulárnějším termínům vyhýbají a svůj svatební den směřují do jiné části roku.

Mnoho párů pak vsadí na podzim. Jejich svatební den se odehrává v září, kdy ještě bývá příjemné babí léto, ti odvážnější se ale vezmou v říjnu či listopadu, kdy jsou už vrtochy počasí na denním pořádku. Jaké výhody má svatba na podzim a nač si dát pozor?

Podzimní svatební kytice s listím

U podzimní svatební kytice můžete využít různě zabarvené listí

Podzimní svatba a její pozitiva

Podzimní svatba nabízí především romantickým duším možnost se „pořádně vyřádit“. Lesy pokryté závějemi pestrobarevných listů popadaných ze stromů, dozrávající pozdní úroda, sytě červené šípky a jeřabiny, fialové trnky… Příroda má na podzim bezpochyby své jedinečné kouzlo. A také svatbám konaným v této části roku nelze upřít, že mají výjimečnou atmosféru.

Krásy podzimu navíc umožňují vytvoření originálních svatebních fotografií a dary podzimní přírody je možné také snadno využít coby vkusné přírodní svatební dekorace. Kreativitě a fantazii se meze nekladou, svatební výzdobu lze vytvořit například ze šišek, kůry a barevných listů z listnatých stromů. Tyto přírodní podzimní dekorace vtisknou svatebnímu dni jedinečný ráz.

Svatební brána na podzimní svatbě

Na podzim je již po svatební sezóně. Pokud toužíte po velmi oblíbené svatební lokalitě, která je v jarních a letních měsících na dlouhé roky dopředu zarezervovaná, právě na podzim máte mnohem větší šanci si zde slíbit lásku a věrnost. Týká se to zejména vyhledávaných zámků a jiných zajímavých historických památek.

Levnější pravděpodobně budou i svatební fotografové, kameramani a další svatební dodavatelé.

Je také pravděpodobnější, že si svůj svatební den užijete více v klidu a bez shonu. Vždyť v letních měsících je běžné, že zatím, co si u oltáře říkáte ono krásné slůvko „ano“, před vstupem se již nedočkavě scházejí svatebčané na další svatbu…

Příjemnou zprávou je také skutečnost, že nejspíše ušetříte. Po sezóně totiž bývají pronájmy prostor a další záležitosti týkající se svatby levnější, finanční rozdíl je navíc často poměrně zřetelný. Podzimní svatbu lze tak doporučit i těm, kteří mají svatební rozpočet hodně napjatý a každou ušetřenou korunu pocítí.

Dekorace na listopadové svatbě

Dekorace na listopadové svatbě – nebojte se experimentovat

Podzimní svatba a případná úskalí

Jak už to ale bývá, ne vše je zalité sluncem. V případě podzimních svateb to pak platí dvojnásob. Je proto pamatovat například na to, že v podzimních měsících ubývá denního svitu a noc se prodlužuje. Není proto vhodné posunout čas konání svatby do dřívějších ranních hodin, kdy může být ještě šero a svatební obřad by mohl působit příliš ponuře.

Je také třeba počítat s vrtochy počasí, to totiž bývá právě v podzimních měsících velmi nestálé. Již v říjnu může nepříjemně překvapit sníh a ti, kdo touží po romantických sněhových vločkách, se mohou i ke sklonu listopadu dočkat bláta a vytrvalých dešťů.

Podzimních motivů můžete využít i u svatební brány

Podzimních motivů můžete využít i u svatební brány

Podzimní svatba pod širým nebem je poměrně organizačně náročná, protože takřka nikdy není jisté, jaké počasí zrovna bude. Je tudíž vždy lepší mít jako pojistku v záloze nějaké zastřešené prostory.

Samozřejmostí by měl být teplejší oděv, nevěsta by se měla poohlédnout po kožešinovém bolerku nebo ještě lépe delším kabátku. I tyto hřejivé kousky oděvu mohou být velmi slušivé, není se proto čeho obávat.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend