Svatební cupcakes – zajímavá variace na svatební dort

Barevné svatební dortíky – tzv. svatební cupkaces jsou vhodnou variací na různé druhy svatebních zákusků. Díky různě barevným polevám je možné vyrobit cupcake dortíky v různých barvách a s různými motivy. Ty tak snadno doplní nebo zvýrazní barevnou výzdobu svatební hostiny.

Svatební cupcakes

Svatební cupcakes

Svatební muffiny nebo cupcaky?

U nás se v některých případech setkáme s pojmem svatební muffiny. Ten však není naprosto správný. Muffiny jsou větší a bez polevy.

Naproti tomu cupcakes (v překladu hrníčkové dortíčky) jsou menší, často jen na jedno dvě kousnutí. Na svatbách se začaly používat jako vhodná alternativa k mini zákuskům.

Čokoládové cupcakes s jahodovým krémem a jahodami

Čokoládové cupcakes s jahodovým krémem a jahodami

Barevné polevy, to je to, oč tu běží

Díky různě barevným polevám se tyto barevné dortíčky dají využít jako součást svatební dekorace.

S polevou, ale i krémem si může cukrář neuvěřitelně vyhrát – cupcakes mají stejně jako dorty mnoho podob. Co cukrář to jiný recept.

Při ochutnávce se můžete těšit na různě ochucená těsta: citrónové, jahodové, borůvkové, čokoládové, celozrnné, malinové, kokosové. A pokračovat bychom mohli až do rána.

Schopný cukrář připraví cupcakes vhodné pro alergiky na lepek či laktózu.

Nejvíce zábavy si užijete s vybíráním polevy. Možností je opět nepřeberně. Od máslové, přes cukrovou, až po marcipánový potah. Každá má něco do sebe.

Cupcakes potažené marcipánem nebo cukrovou hmotou můžete sladit se vzhledem celé svatby. Můžete na ně nechat napsat například iniciály nomanželů nebo datum svatby.

Krémové a máslové polevy jsou zase ideální pro sypání cukrovým zdobením všech barev a úžasně vypadají s jedlými třpytkami a konfetkami.

Pro dobrého cukráře by měla být hračka připravit těsto a polevu, které budou vhodné pro osoby s alergií na lepek či laktózu. Většina takto upravených receptů chutná skvěle a hosté nic nepoznají.

Cupcake

Cupcake

Je to skutečně vhodné, nemáme se držet klasiky?

Někteří z vás nejspíš namítnou, že hosté očekávají na svatební hostině dort, který je více tradiční. Nezapomínejte ale na fakt, že jako nevěsta máte hlavní slovo vy.

Nevšímejte si štiplavých poznámek tchýně či vlastní matky a zařiďte si svatbu po svém. Hosté budou nakonec mile překvapeni.

Dort nemusí sednout úplně každému. U těchto malých dortíčků ovšem není problém vytvořit tři a více variant, aby si každý našel svou oblíbenou příchuť. Dají se jednoduše zabalit na cestu.

Navíc velmi potěšíte dětské návštěvníky svatby, kteří tyto malé dobrůtky milují.

Co je vhodné nebo ne určuje svatební pár.

Pokud se místo svatebního dortu rozhodnete pro cupcakes nebo třeba pečené prase, je to jen vaše věc. V nejlepším případě budete mít svatbu jenom jednou, tak proč si ji neužít po svém.

Čokoládové cupcakes s jahodovým krémem a jahodami

Čokoládové cupcakes s jahodovým krémem a jahodami

Oranžové svatební cupcakes

Oranžové svatební cupcakes

Cupcake

Cupcake

Svatební cupcakes

Svatební cupcakes

Různě barevné svatební cupcakes zdobené marcipánovými květy.

Různě barevné svatební cupcakes zdobené marcipánovými květy.

Oranžové a růžové mini zákusky

Oranžové a růžové mini zákusky

Svatební cupcakes – jaká je jejich cena?

Obecně se dá říci, že za jeden mini dortík dáte 30-40 Kč. Dlaších zhruba 10 Kč si připravte, pokud chcete dát cupcakes do papírových košíčků.

Pokud chcete ušetřit, můžete si je upéct samy. Pokud každý z rodiny přidá ruku k dílu, brzy budete mít napečeno dostatečné množství. Pak se vám cupcakes finančně jistě vyplatí i cenově.

Veškeré ingredience bez námahy seženete ve specializovaných obchodech. Když ne tam, tak stoprocentně v některém z e-shopů s vybavením pro cukráře.

Ne každý se ale rád den před svatbou pachtí s výrobou dortíčků a mini zákusků.

Ušetřit se dá i tak, že si seženete kontakt na někoho, kdo vyrábí cupcakes doma, nejlépe ve vašem okolí. Ceny bývají zpravidla příznivé a jejich práce se vyrovná tomu, co by vám vyrobil vyučený cukrář.

Najděte inspiraci v naší galerii svatebních dortů a koláčků.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend