Svatební kytice z lučního kvítí je výjimečně něžná i krásná

Výběr svatební kytice je vedle správné volby svatebních šatů neméně náročnou záležitostí. Kytice je nezbytným a důležitým svatebním doplňkem každé nevěsty. Oživí její outfit, přidá jí na něžnosti a umně podtrhne její krásu i celkový půvab.

Co vyzkoušet netradiční svatební kytici z lučních květů?

Jemná luční kytice jako dekorace na svatební stůl

Jemná luční kytice jako dekorace na svatební stůl

Doby, kdy měla takřka každá nevěsta kytici svázanou z karafiátů, kal nebo růží, je již dávno pryč, v současnosti je svět svatebních kytic mnohem bohatší. Každá budoucí nevěsta si tak může vybrat z celé záplavy různých druhů květin všech myslitelných barev, kytice může být svázaná pouze z jediného druhu květin, jemně přizdobená dalšími květinami nebo také velmi pestrá a hrající mnoha barevným odstíny.

Luční květiny mají romantické kouzlo

Svatební kytice by měla především ladit se svatebními šaty nevěsty, svatebním účesem a doplňky, a to nejen svým charakterem, ale také barevností. Zároveň by se měla hodit také k samotné nevěstě, její osobnosti a povaze. Něžným jemným vílám bude slušet podobně laděná kytice, energické ženy milující adrenalin možná raději vsadí na odvážnější a méně obvyklé květinové vazby…

Svatební kytice s obilnými klasy a květy heřmánku

Svatební kytice s obilnými klasy a květy heřmánku

Své výjimečné kouzlo má nepochybně svatební kytice svázaná z lučních květin, která se stává rok od roku oblíbenější. Působí velmi něžně a romanticky, bude se vyjímat nejen v rukách nevěsty před oltářem, ale také na svatebních fotografiích.

Luční svatební kytice se dokonale hodí pro všechny svatby konané pod širým nebem – v zahradách, vinicích, na loukách či v zámeckých parcích. Je to správnou volbou také pro rustikální a venkovské svatby.

Kytice sedmikrásek a kopretin

Svatební kytice plná sedmikrásek a kopretin

Luční květiny mají většinou drobnější květ, patří k nim například kopretina, heřmánek, pomněnka, čechrava, zvonkovec, eustoma, chrpa nebo astra. Kytice může být doplněna také bylinkami, do vazby se hodí kontryhel, dobromysl, máta, levandule nebo třeba řebříček.

Originální vzhled jí propůjčí rovněž zralé makovice, bodláky, různé druhy trav, do aranžmá je možné zajímavě zakomponovat také další dary přírody – větvičky, šišky či kůru. Variant na vazbu luční kytice je takřka neomezené množství.

Jarní kytice s tulipány a narcisy

Jarní kytice s tulipány a narcisy

Svatební kytici z lučních květů již nabízejí mnohá květinářství a s jejich přípravou se poradí většina floristek. Budoucí nevěsta se však může také sama s kamarádkami vypravit na louku a udělat si výpravu za lučními květinami. Při troše šikovnosti si může takovou kytici vyrobit každý, je však zapotřebí ji pevně svázat, k tomu se hodí především přírodní materiály – například jutový provázek nebo stuha. Až nadpozemsky může působit nevěsta, která bude mít místo klasické kytice upletený věneček do vlasů, a to právě z lučních květů.

Svatební věneček do vlasů

Svatební věneček do vlasů z větviček a drobných květů

Tipy pro perfektní výsledek

Je třeba si uvědomit, že tento druh květin je pouze sezónní záležitostí a na rozdíl od růží je obtížně dostupný pro celý rok. Zjistěte si proto dopředu, které květiny v měsíci konání vaší svatby zrovna pokvetou.

NÁŠ TIP: Přečtete si náš článek o svatebních kyticích se slunečnicemi.

Aby kytice vydržela po celý svatební den, je možné použít speciální fixační přípravek, který prodlouží její trvanlivost a uchová její vzhled. Některé luční květiny však vydrží krásné jen krátkou dobu a velmi brzy začnou uvadat.

Nevěsta se slunečnicovou svatební kyticí

Nevěsta se slunečnicovou svatební kyticí

Kouzlo kytice z lučního kvítí ještě více vynikne, pokud se květiny použijí také pro tvorbu další svatební výzdoby a doplňků – na korzáž pro ženicha, do kytic pro maminky, na slavobránu, květinovou výzdobu stolů, na obřadní stůl, k ozdobení lavic či židlí.

U lučních květin platí, že v jednoduchosti je krása. Vůbec nevadí, když budou květiny po utržení pouze jednoduše složeny do kytice a jsou svázány pouze prostou stužkou. Dá se dokonce říci, že některé „moderní“ materiály luční kytici přímo nesluší – například perličkové špendlíky, ozdobné krystaly, lesklé saténové služky a podobně.

A co vy, jakou svatební kytici zvolíte?

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend