Svatební přípravy bez stresu
Svatba je jednou z nejvýznamnějších událostí v lidském životě a je nutné se na ni náležitě připravit. Kolik věnujete přípravám času a energie, záleží na mnoha faktorech, velikosti a typu svatby, finančnímu rozpočtu nebo třeba vaší povaze. Zejména nevěsty žijí svatební přípravou několik měsíců i rok před plánovaným dnem D, ale příprava se při troše štěstí dá zvládnout i během několika týdnů.

Svatební přípravy
V první řadě byste si samozřejmě měli ujasnit termín, kdy si chcete vzít. Ten může značně ovlivnit dobu, kterou vám svatební přípravy zaberou.
Snažší situaci máte v případě, že se chcete vdávat na přelomu roku. V zimě moc svateb nebývá, takže si s největší pravděpodobností budete moct vybrat termín, který chcete, ale i profesionály, jenž se mají na vaší svatbě podílet.
První, kdo by měl o vašich budoucích plánech vědět, jsou rodiče. Většinou se na svatebních přípravách finančně podílejí. Jakmile se svými rodinami proberete vše potřebné, zamiřte na obecní úřad, případně na faru a domluvte si termín sňatku.
Pak se znova sejděte s rodinou a proberte svá představy o svatbě a dejte dohromady předběžný finanční rozpočet a domluvte se, kdo co zařídí. Klidně si pořiďte speciální diář, do něhož si budete psát vše, co vás ohledně svatby napadne. Budete mít přehled a za pár let ro pro vás bude milá vzpomínka. Co nejdříve také zvažte, jestli si se svatební přípravou poradíte sami nebo si na pomoc vezmete svatební koordinátorku. Ta se vám vyplatí v případě, že nejste organizační typ nebo chystáte velkou veselku.
Další z lidí, který by měl o vašich plánech vědět co nejdříve, je váš zaměstnavatel. Svatební přípravy se pravděpodobně neobejdou bez vaší pracovní absence a dovolenou jistě budete chtít také na líbánky.
Jakmile budete mít o vaší svatbě alespoň nějakou představu, rezervujte si místo, kde se bude konat svatební hostina. Společně s tím zajistěte ubytování pro přespolní.
Co nejdříve si také vyberte své svědky a popřípadě družičky. Svědci jsou na svatbě velmi důležití a mají vám být nápocni nejen ve svatební den, ale již při přípravě vašeho významného dne.
Nevěsta se pak může společně se svou svědkyní nebo nejlepší kamarádkou vydat do svatebního salónu a nekonečné hodiny strávit výběrem těch nejkrásnějších šatů. Jakmile budete mít šaty, zaměřte se na svatebního fotografa a muziku. Profesionálové mají velmi často diář rychle plný, a čím dříve se jim ozvete, tím větší šance, že budou mít volno.
Poté si vyberte snubní prstýnky a nechte natisknout svatební oznámení, která rozešlete několik týdnů před svatbou. S předstihem o svých plánech řekněte kadeřnici, popřípadě vizážistce. Máte-li být opravdu krásná, vyžaduje svatební líčení i účes minimálně jednu zkoušku.
Soustřeďte se také na svatební výzdobu, ozdoby na auta a v první řadě na svatební kytici. Tu vybírejte nejen podle svého vkusu, ale také podle ročního období. Pokud máte nějaké specifické přání, řekněte o něm květinářce co nejdříve. Neobvyklé květiny je nutné dovážet ze zahraničí a dodací doba se může protáhnout i na několik týdnů.
Pak často bývají podrážděné, rozhodí je i naprosté maličkosti a organizaci svatby si neužijí tak, jak by mohly. Nebojte se proto delegovat a do svatebních příprav zapojte svého partnera, rodiče i přátele.
Koneckonců i oni se určitě na váš velký den těší a rádi vám budou po celou dobu asistovat. Všichni si užijete spoustu legrace a vše určitě proběhne tak, jak má.
Komentáře (1)
Znám ženicha, který si přijel ve svatební den pro nevěstu bez kytice. Na otázku, kde máš kytici s údivem odpověděl, jestli to musí být. Nevěsta samozřejmě na kytici trvala, tak ženich přeskočil sousedovic oplocení a bezmyšlenkovitě natrhal několik květin, z nichž vytvořil kytici. A svatební den pokračoval. ZK