Svatební vývazky

Svatební vývazky nebo také voničky umístěné v klopách svatebních hostí jsou často považovány za jednu z mnoha svatebních tradic. Jejich hlavním úkolem je označení všech svatebních hostů.

Svatební vývazek

Svatební vývazek

Tradiční používanou ozdobou je myrta, která má svou symboliku, spadající do dob mýtů a legend. Říká se, že myrta je onou rostlinou, která měla Adama a Evu odvézt z ráje.

Další pověst, tentokrát antická, zase praví, že do myrtového keře proměnila bohyně Venuše svou oblíbenou kněžku a víno z ní se bralo jako elixír krásy a lásky.

Proto je dnes myrta hojně používá na svatbách a věří se, že novomanželům přinese jak lásku, tak i plodnost.

Myrta v dnešní době

V současné době je vhodné, když je myrta připevněná mašličkami, které tak myrtě dělají ozdobu a zároveň slouží i jako svatební dekorace.

Svatební vývazky jsou často tvořeny ze stuh, a mohou být jednobarevné a také vícebarevné. Váží se do tvaru kytky, mašličky nebo motýlka a na klopu svatebčana se dají připevnit ozdobnými špendlíky.

Vývazky se pak mohou zdobit perličkami, malými textilními kvítky či štrasovými kamínky. Můžeme si tak vybrat z velkého množství kombinací.

Měli bychom ale dbát na to, aby vývazky ladily s barevností naší svatby.

Vývazky pak mohou být osobité díky potisku, který si na ně lze objednat.

Potiskem může být jméno snoubenců, datum svatby, obrázky houbiček, které se dotýkají zobáčky nebo jiné romantické motivy podle přání nevěsty a ženicha.

Návod na tvorbu vývazků

Jak udělat vývazky, aby byly lahodné oku svatebčanů a aby vydržely být dostatečně svěží po celý svatební den?

Připravte si bílou stuhu, která bude široká asi půl centimetru, červenou stuhu také půl centimetru širokou, dále špendlíky s kulatou hlavičkou. Barva stužek se samozřejmě může barevně lišit podle toho, jaké volíme barvy oděvů, svatebních květin a dekorací obecně. Spodní stužku vytvarujte do mašličky a vrchní část přepůlíte, aby se nahoře udělalo očko, doprostřed připíchnete špendlík (může být s barevnou hlavičkou, aby korespondoval s ostatním barevným provedením), aby se vonička dala snadno připevnit na šaty hostů.

Exkluzivní verzi voničky zajistí připevnění větvička myrty, pokud nechcete využít klasickou myrtu, pak můžete použít tavicí pistoli a s tou připevnit pěnovou růžičku, kamínek nebo další dekoraci podle vašeho výběru.

Samozřejmě si takovou dekoraci můžete vyrobit doma, nebo ji zadat svým kamarádkám, které vám mohou den před svatbou vyrobit dostatečný počet voniček. Je lepší jich vyrobit větší počet pro případ, že někdo svatební voničku ztratí a bude chtít novou, nebo když se na svatbě objeví hosté, se kterými jsme již nepočítali. Vždycky je lepší být připraven, aby nás ve svatební den zaskočilo co nejméně věcí a událostí a my jsme si ji mohli v klidu vychutnat.

Svatební vývazky si samozřejmě můžeme nechat vyrobit na zakázku ve svatebním salónu, musíme ale počítat s dalšími více-náklady.

Svatební vývazky
5 (100%) 1
Svatební vývazky
5 (100%) 1

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům