Jak a kdy do plánování svatby zapojit ženicha? Vžijte se na chvíli do jeho kůže!

Váš snoubenec si dal tolik práce a vymyslel úžasné zásnuby, které jste si oba moc užili. Ve svých vzpomínkách tento okamžik budete mít již navždy uchován.

Vy celá šťastná jste začala s plánováním svatby. Hledáte si inspiraci na webových stránkách, ukládáte si zajímavé odkazy, prozkoumáváte trh se svatebními dodavateli, zapisujete si do diáře termíny svatebních veletrhů, živě diskutujete s kamarádkami a rodiči, jenže co snoubenec?

Je s vámi na stejné vlně?

Pokud ano, jste šťastná žena a užívejte si své přípravy ve dvou od A do Z. Pokud ne, nezoufejte, poradím vám, jak snoubence zapojit do plánování vašeho velkého dne, aby si to užil!

Svatební dekorace a barevnost svatby – klíčové aspekty plánování

Vžijte se na chvíli do jeho kůže. Představte si, že jste konečně sebrala odvahu, překonala obavy z odmítnutí a požádala ženu svého života o ruku.

Ona řekla ano! Skvělé!

A teď se z té vaší úžasné, klidné a milující ženy, stal svatební maniak, který nemluví o ničem jiném než o věcech okolo svatby. Protože jí milujete, chcete jí udělat radost, chcete aby byla šťastná a proto všechno trpělivě posloucháte a snažíte se v tom nějak vyznat. Hmm, asi by vám také nebylo moc do zpěvu že? Nebojte, je to normální a přirozená reakce mužů. Oni prostě svět svateb nesledují tak, jako ženy a mnohdy za celý svůj život byli na dvou, třech svatbách a ještě si z nich pramálo pamatují.

Zapojte ženicha už od začátku

Osobně doporučuji ženicha do příprav zapojit až v okamžiku, kdy budete mít vy sama jasnou přestavu o vysněné svatbě. Vašeho milého totiž nejprve bude zajímat, co jste vybrala, když to ovšem změníte a poté znovu a znovu, rezignuje a bude vás ignorovat. Vaše představa bude sloužit jako odrazový můstek pro společné plánování.

Od svých klientek vím, že se nejvíce osvědčuje přístup předvýběru nevěstou. Svému milému pak ukážete již jen vaše favority a společně pak najdete toho nejlepšího. Váš muž bude potěšen, že je nápomocný a může rozhodovat spolu s vámi. Je to přeci jen svatba vás obou, proto je důležité, aby jste se na všem shodli společně.

Velký svatební plánovač

Přípravu svatbu výrazně usnadní svatební plánovač

Co kdybyste pro začátek začli tím, že si společně sednete při sklence dobrého vína, kávy či čaje a vysvětlíte svému panu božskému proč je to pro vás vše důležité a že byste byla ráda, kdyby se do svatebních příprav zapojil co nejvíce mu bude příjemné.

Vyslechněte si jeho pocity z příprav a ujistěte ho, že je v pořádku být z toho trochu paf. Řekněte mu, jaký postup společného plánování navrhujete a zda se mu potom bude svatba plánovat lépe. Zda poté již bude mít lepší pocit ze svatebních příprav.

Přeji spokojeného snoubence, šťastnou ruku s výběrem svatebních dodavatelů a příjemné svatební plánování a přípravy!

Lucie RoženskáLucie Roženská
Vášnivá organizátorka svateb, puntičkářka se smyslem pro detail, manželka a maminka Maxíka.
Svatby s láskou

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend