Svatební jmenovky – připravte originální číslování stolů

Svatba patří mezi nejkrásnější den zamilovaných párů. Ovšem nejeden nastávající pár si uvědomuje, že jej čeká náročná příprava celé svatby a zejména svatební hostiny.

Ať už vaše svatební hostina bude komornějšího rázu v úzkém kruhu rodinném nebo půjde o obrovskou veselku, neměli byste zapomenout na svatební jmenovky.

Nevíte si s jejich přípravou rady? V našem článku vám poradíme! Abychom vám jejich tvorbu co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás čtveřici ukázkových jmenovek ke stažení.

Svatební jmenovky na stůl

Jmenovky na svatbu – co si je zkusit vyrobit?

Svatební jmenovky na stůl pro lepší organizaci

Stejnou péči, kterou věnujete přípravě svatební tabule, byste měli věnovat také přípravě zasedacího pořádku.

Pořádně popřemýšlejte nad tím, kam koho posadíte. Ke své babičce pravděpodobně neposadíte přátele z dětství nebo kolegy z práce.

Správnou organizací zasedacího pořádku si ušetříte spoustu problémů. Je možné, že někteří z hostů se společně moc nemusí, jiní si naopak skvěle rozumí. Proto je vhodné při plánování usazení hostů brát v potaz i tento faktor. Předejdete tak případným nepříjemnostem.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o organizaci zasedacího pořádku.

Klasické papírové nebo originální dřevěné jmenovky na svatbu?

Prvním krokem při výběru je styl jmenovek na svatbu. Měli byste myslet na celkový koncept svatební tabule a jmenovky pořídit v tomto duchu. Fantazii s meze nekladou a záleží jen na vás, jakou jmenovku vyberete.

Svatební stoly můžete očíslovat

Svatební stoly můžete očíslovat

Jmenovky v papírovém podání patří mezi ty nejoblíbenější. Jedná se o překládané papírové kartičky, které umístíte na stůl před každého hosta. Design jmenovek doporučujeme volit ve stejném provedení, jako jste zvolili u ostatních tiskovin – svatebního menu, harmonogramu svatby či svatebních novin.

Pokud jste tvořivější povahy, můžete se pustit do výroby vlastních jmenovek, které si můžete sami popsat či pokreslit. Využít k tomu můžete použít například naši šablonu, kterou najdete na konci článku.

Při tisku doporučujeme volit papír s vyšší gramáží. Kartičky pak budou po přehnutí lépe stát. Také barvu papíru doporučujeme volit spíše jinou než bílou. Výborně se hodí papír v barvě slonové kosti. Preferujete-li svatební kartičky více zdobné, můžete si je ozdobit ornamenty nebo mašličkami.

Pokud si na výrobu svépomocí nevěříte, svěřte tisk tiskárně, ušetříte tak mnoho času a pravděpodobně i nervů.

Velmi oblíbenou variantou jsou jmenovky ve tvaru motýla, které se připevňuji na skleničku určenou k přípitku. Zvolit můžete také dřevěné stojánky nebo svatební perníčky, které zároveň poslouží jako dárky pro hosty.

Jak by měly cedulky na svatbu vypadat?

Pokud už máte seznam hostů se zasedacím pořádkem hotové, rozhodli jste se pro styl provedení jmenovky, můžete se pustit do jejich přípravy.

Nevíte, jak jmenovky na svatební tabuli popsat?

Nejdůležitějším údajem je jméno daného hosta. Pro větší hostiny doporučujeme uvádět i jeho příjmení, aby nevznikaly zbytečné komplikace a zmatky.

V případě, kdy budou stoly rozesety ve více místnostech, doporučujeme připravit také seznam stolů (umístěný na viditelné místo u vstupu), kde bude kromě jména hosta uvedeno také číslo stolu.

Je to jen vaše svatba, takže je samozřejmě povolen neformální způsob provedení svatební jmenovky na stůl, kam můžete napsat například jen „teta Dana“, „strejda Martin“.

Co zvolit jedlé jmenovky na svatební stůl?

Pokud se vám papírové formy jmenovek nelíbí, radíme zvolit o něco chutnější variantu. Jedná se o malé svatební perníčky. Ty si mohou hosté nechat také jako milou památku na vaši svatbu.

Děti se nejspíše neudrží a ihned svůj perníček sní, tak jim udělejte radost a připravte pro ně speciální dětské jmenovky. Šikovná cukrářka může perníček ozdobit obrázkem či zvířecím motivem.

Jmenovky – šablona a vzor ke stažení

Jelikož víme, že mnozí při plánování a přípravách svatby rádi ušetří a sami si některé věci vyrobí či zařídí sami, připravili jsme pro vás ke stažení čtyři různé styly jmenovek.

Šablonu doporučujeme uložit do počítače, kde můžete provádět jednoduchou editaci prvků pomocí kliknutí na daný objekt – můžete změnit barevnosti, velikost a styl písma.

Vytvořte si vlastní jmenovky!

Svatební jmenovky - vzor ke stažení ve Wordu
Vzorové jmenovky ke stažení online zde 

Šablona je vytvořena ve formátu *.docx – k jeho otevření budete potřebovat program Microsoft Word (součást kancelářského balíku Office).

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend