Svatební jmenovky na stůl nemohou na vaší svatbě chybět

Svatba patří mezi nejkrásnější dny zamilovaných párů. Ovšem všichni si jistě uvědomujeme, jak je svatba a konkrétně pak svatební hostina náročná na přípravu.

Ať už vaše svatební hostina bude komornějšího rázu s několika přáteli a nejbližší rodinou nebo obrovská veselka, neměli byste zapomínat na svatební jmenovky.

Svatební jmenovky na stůl

Svatební jmenovky na stůl

Svatební jmenovky na stůl pro lepší organizaci

Svatební tabule je vždy připravována s tou největší pečlivostí. Se stejnou péčí byste také měli rozmyslet zasedací pořádek. Ten je důležitý především pro začátek hostiny a svatební oběd. Pořádně popřemýšlejte nad tím, kam koho posadíte. Určitě ke své babičce neposadíte přátele z dětství nebo z práce.

Správnou organizací zasedacího pořádku si ušetříte spoustu problémů! Je dost možné, že někteří z hostů se společně moc nemusí a podobně. Proto je vhodné, aby byli od sebe v dostatečné vzdálenosti.

Svatební jmenovky – jak by měly vypadat?

Pokud už máte hotový seznam hostů a také zasedací pořádek, můžete se pustit do výběru svatební jmenovky na tabuli. Jak by měla taková správná jmenovka vypadat? Nejdůležitějším údajem je jméno hosta. Pro větší hostiny doporučujeme uvádět i příjmení, aby nevznikaly zbytečné komplikace a zmatky. Ke jménu můžete připsat i číslo stolu, ovšem není to nutné.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o organizaci zasedacího pořádku.

Povolený je samozřejmě i neformální způsob svatební jmenovky na stůl, takže můžete napsat například jen „teta Dana“, „strejda Martin“ a podobně.

Druhým krokem při výběru je styl jmenovek na svatbu. Měli bychom myslet na celkový koncept svatební tabule a jmenovky pořídit v tomto duchu. Fantazii se však meze nekladou a záleží jen na vás, jakou svatební jmenovku vyberete. Pojďme si představit ty neznámější nápady.

Svatební stoly můžete očíslovat

Svatební stoly můžete očíslovat

Klasické papírové jmenovky na svatbu

V tomto případě se jedná o nejběžnější provedení jmenovky na svatební stůl. Zvolit můžete překládané či obyčejné kartičky. Design jmenovek volte ve stejném duchu jako ostatní tiskoviny, například menu. Můžete se pustit do vlastní výroby jmenovek, pokud však pověříte tiskárnu, ušetříte mnoho času. Pokud se vám zdají kartičky příliš obyčejné, volte jiné tvary nebo přidejte zdobení, například mašličkou.

Svatební jmenovky – motýl patří na skleničku

Další velmi oblíbenou variantou jsou jmenovky ve tvaru motýla, které se připevňuji na skleničku určenou k přípitku. Vybrat si můžete z pestré škály barev, záleží jen na vás, ovšem i zde doporučujeme myslet na celkový koncept svatební tabule, aby jmenovky svým vzhledem příliš nerušily.

Jmenovky na svatební stůl mohou být i k jídlu

Pokud se vám papírové formy jmenovek nelíbí, radíme zvolit o něco chutnější variantu.

Mini zdobené perníčky, které si mohou hosté nechat také jako milou památku na vaši svatbu.

Děti se nejspíše neudrží a ihned svou svatební jmenovku sní, tak jim udělejte tu radost a připravte pro ně speciální dětské jmenovky. Šikovná cukrářka může perníček ozdobit i obrázkem.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Pošlete odkaz na článek přátelům