Svatební krabičky na cukroví, na koláčky, i na peníze

K takovým důležitým detailům, které jsou potřebné splnit, aby svatba byla dokonalá a splňovala všechno, co si představujeme, patří i svatební krabičky. Mohou nám sloužit jak na cukroví a na koláčky, které předáme svatebním hostům den před svatbou, nebo na výslužku v den svatební, tak na koláče, které jsou důležitou svatební pochutinou, ale také na peníze, které se do svatebních krabiček mohou vkládat svatebčané, kteří chtějí přispět nevěstě a ženichovi do nové domácnosti.

Svatební krabička

Svatební krabička

Někteří snoubenci si totiž dopředu přejí, aby jim svatební hosté nekupovali svatební dary, ale obdarovali je penězi, za které si cíleně koupí přesně to, co potřebují, či co jim doma chybí. Je to trend tohoto století a vychází hlavně z předpokladu, že snoubenci mají malý startovací byt, do kterého by se mnohé dárky prostě nevešly, nebo by v něm nenašly své uplatnění, a to je škoda.

Jak taková svatební krabička vypadá?

Svatební krabička na koláčky či na cukroví může být originálně řešená a vyrobená z grafického papíru a ozdobena papírovou ozdobou (tou může cokoliv, co se tematicky hodí ke svatbě – prstýnky spletené do sebe, dvě něžné holubičky, srdíčko, motýl atd.). Grafický papír pak snáze odolá promaštění než klasický pohlednicový papír, dále má taky výraznější strukturu a je daleko tvrdší.

Svatební krabice bývají jednodílné a skládají se ze zaklapnutého zámku ve dnu krabice. Její rozměry jsou asi 80×500 milimetrů, její výška je asi 80 milimetrů a většinou bývá v barvě bílé nebo sametové. Můžeme se rozhodnout i pro velkou krabičku, kterou můžeme obdarovat svatební rodiče, svědky a prarodiče. Taková krabička mívá větší rozměry (17 x 17 centimetrů a výšku 9 centimetr). Internetové obchody nabízejí při větším odběru množstevní slevy.

Svatební taštičky jako obdoba svatebních krabiček

Obdobou svatebních krabiček jsou svatební taštičky, které jsou opět vyrobené z grafického papíru a její držadlo můžeme spojit služkou či sponkou. Je vhodné ji před naplnění proložit ubrouskem či polypropylenovým sáčkem. Opět bývá ve variantě bílé či smetanové.

Krabička na svatební výslužku

Tato krabička z tvrdé lepenky je vhodná hlavně k darování výslužky, která se hostům předává po svatební hostině, ale dá se také použít pro svatební koláčky, které se předávají hlavně před svatbou. Dno krabice je vhodné proložit ubrouskem, i když o kvalitě krabice svědčí její silné dno, které může dosahovat až jednoho milimetru.

Svatební krabička na peníze

Svatební krabička na peníze bývá zase v bílé barvě a je ozdobena jemnou dekorací, například bílým srdcem, krajkou krémovou broží nebo bílým motýlem. Hodí se na svatební peněžní dary či na poukázky a rozměrově je asi 15 centimetrů na 10 centimetrů.

Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv variantu svatební krabičky, do které věnujeme svým svatebčanům část výslužky, koláčků či koláčů, určitě jim s ní uděláme radost, protože bude sladkou připomínkou našeho velkého dne.

Komentáře (1)

Já osobně jsem sháněl svatební krabičky i na fotografie pro novomanžele. Snažím se fotky odevzdávat nějak jinak, takže pokud nechtějí fotoknihu, tak je dávám do svatebních krabiček. Pěkný článek

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.