Výzdoba svatební tabule – rady a tipy

Svatební tabule je neodmyslitelnou součástí svatební hostiny a proto má svá určitá pravidla, která by se měla, avšak nemusí dodržovat. Pokud chcete mít v malíku organizaci i výzdobu, držením se níže uvedených rad určitě nic nezkazíte.

Bílo-zlatá výzdoba svatebení tabule

Bílo-zlatá výzdoba svatební tabule

Výzdoba svatební tabule by se měla nést v duchu celé svatby. Většinou volíme decentní a elegantní styl, kterého docílíme sladěním barevných odstínů na ubrouscích, dekoracích, květinách i ubrusech. Pojďme si tedy zmínit několik v současnosti nejoblíbenějších barevných variant.

Fialová svatební tabule

Velmi oblíbenou barvou se v posledních letech stala fialová, která je velmi trendy. Opravdu elegantně působí v kombinaci s lila nebo klasickou bílou barvou, hodí se k ní však také krémové a smetanové odstíny. K výzdobě můžeme použít jeden základní odstín fialové a poté několik doplňujících, většinou o několik odstínů tmavších, pro doladění výsledného dojmu.

Víte, že existuje nepsané pravidlo – barva nevěstiny květiny by měla ladit s textiliemi na svatební tabuli? Zkuste se tohoto pravidla držet a uvidíte, že tím rozhodně nic nezkazíte.

Červená svatební tabule

Další častou barvou pro svatební tabuli je barva vášně a lásky – červená. Červená je ideální barvou, probouzí chuť k životu i k jídlu, proto ji doporučujeme kombinovat pouze s čistě bílou nebo smetanovou barvou, maximálně ji lze doplnit o jemně zlaté akcenty.

Hnědo-krémová svatební tabule

Hnědo-krémová svatební tabule

Zelená svatební tabule

Zelená výzdoba svatební tabule rovněž patří mezi hity posledních let. Odstíny zelené jsou uklidňující a údajně podporují plodnost. Zelenou opět kombinujeme s bílou, která ke svatbám neodmyslitelně patří. Elegantním a svěžím dojmem bude působit několik odstínů zelené – světlých a tmavých.

Další barvy vhodné pro aranžmá svatební tabule

Pokud se budete zajímat o další oblíbené barvy, jistě narazíte na modrou, růžovou, žlutou, hnědou, či zlatou výzdobu. Všechny barevné varianty lze vhodně kombinovat s jinými odstíny, případně s barvou bílou.

Dekorace svatební tabule pro venkovní svatbu

Dekorace svatební tabule pro venkovní svatbu

Vždy pamatujte na to, že méně je někdy více. A toto pravidlo platí u výzdoby dvojnásob. Věřte, že je tyto přípravy dobré svěřit do rukou odborníků, kteří se postarají o důležité věci za Vás.

Uspořádání a dekorace svatební tabule

Pro lepší organizaci hostů na svatbě je vhodné sepsat zasedací pořádek. Uvidíte, že si tím ušetříte spoustu času i nervů. Navíc si můžete nechat vyhotovit vkusné jmenovky, které přizpůsobíte a sladíte s celou výzdobou a dotvoříte tak celkový kladný dojem.

Přemýšlíte nad uspořádáním stolů? Nejčastěji, pokud to tedy prostory dovolují, se stoly řadí do tvaru písmene U. Nejčestnější místo v čele obsadí novomanželé, po jejích bocích rodiče, následovně rodinné větve každého z novomanželů. Obsazení dalších míst pak není vázáno žádným řádem. Pokud budete mít jednotlivé stoly, ať už kulaté či hranaté, vždy k sobě posaďte celé rodiny a hosty, kteří se navzájem znají. Vždyť rodina má držet pospolu.

Pokud si přejete načerpat inspiraci, podívejte se do naší fotogalerie svatebních dekorací a to včetně stolů.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend