Na finanční dary se skvěle hodí svatební pokladnička

Většina z těch, kteří se chystají na svatbu a mají v plánu obdarovat novomanžele finanční hotovostí, si láme hlavu s tím, jakým způsobem peníze předat. Není ani neobvyklé, že nevěsta s ženichem ve svatební pozvánce přímo upozorní na skutečnost, že dávají přednost hotovosti před hmotnými dary.

V obou případech se vyplatí uvažovat o svatební pokladničce.

Dřevěná svatební pokladnička

Svatební pokladnička pro novomanžele

Na výběr je široká paleta designů

Pokud se vám nápad svatební pokladničky zalíbil, dobrou zprávou je, že v současnosti existuje celá řada různých designů a zpracování. Nejčastěji má následující druhy podob:

  • Krabička s otvorem
  • Pokladnička (kasička)
  • Truhlička
  • Tvar poštovní schránky

Jako materiál je většinou použitý papír, který může být bílý nebo barevný, hladký či se vzorem. Oblíbený je například perleťový papír, jenž na první pohled působí luxusním dojmem. Není problém ani pořídit pokladničku pro novomanžele z lesklého pevného kartonu nebo masivnější verzi z dýhového dřeva.

Luxusní svatební pokladnička na peníze od svatebních hostů

Luxusní svatební pokladnička na peníze od svatebních hostů

Samotná schránka je většinou ještě dozdobená. Elegantně působí převázání saténovou nebo šifonovou stuhou, zajímavým řešením je také aplikovaná květinová výzdoba. V obou případech je ideální zvolit barevný odstín takový, aby příjemně ladil s ostatní svatební výzdobou.

Novomanželé si často pokladničku nechávají na památku jako připomínku jejich významného slavnostního dne. Proto není neobvyklé, že jsou na ní také uvedena jejich jména společně s datem sňatku.

I pokud si v široké nabídce svatebních pokladniček na peníze nevyberete, není nic ztraceno. V papírnictví snadno obstaráte všechny potřebné komponenty, a pokud po kreativní stránce patříte k těm šikovnějším, nic nebrání tomu, abyste si vytvořili svou vlastní, která bude zcela originální a přesně dle vašich představ.

NÁŠ TIP: Nevíte si rady se svatebním darem? Podívejte se na naše rady a tipy.

Co vše se dává do pokladničky pro novomanžele

Na prvním místě se samozřejmě nabízí hotovost. Právě k jejímu vkládání slouží primárně. Běžně je sice určená k vhazování papírových bankovek, ale skrze otvor lze většinou vhodit také mince.

Svatební pokladnička

Pro svatební pokladničku můžete využít například skleněnou dózu

Svatební pokladničku je možné také využít k předání nejrůznějších dárkových poukazů. Ty zažívají v poslední době boom, a proto lze pořídit podobný voucher téměř na všechno zboží a služby. Populární je například poukaz nákup v obchodním domě, masáž, víkendový wellness pobyt či adrenalinový zážitek.

Do svatební truhly ale nemusíme vkládat pouze dary. Je to totiž zároveň nápaditý způsob, jak předat přání ke svatbě.

Dává se na viditelné místo

Svatební pokladnička se nejčastěji jednoduše pokládá na samostatný ozdobený stůl, který je speciálně určený na svatební dary. Každý svatebčan, který má pro novomanžele přáníčko, peníze nebo poukaz, ho tak prostě vhodí právě do pokladničky a nemusí mít obavu, že se v záplavě dalších darů zatoulá nebo spadne kvůli průvanu a nadobro se ztratí.

S pokladničkou na svatební dary se někdy také obchází stoly s hosty podobně jako s tradičním střevíčkem a sbírá se do ní finanční obnos. To bývá často spojené s nějakou svatební hrou, kdy se například draží něco, co patřilo novomanželům.

Pokud jste na svatbu pozváni a chcete darovat peníze, můžete svatební pokladničku použít také jako vtipnou formu jejich předání. Lze jí využít například v případě, kdy se žení kolega z práce – prostě s pokladničkou obejdete ostatní zaměstnance, aby přispěli, kolik uznají za vhodné. Na pokladničku se můžou všichni podepsat, připojit přání a nakonec ji předat jako společný dar. Nemusí se tak každý trousit s obálkou zvlášť.

Svatební truhlička je milou formou, jak předat hotovost, poukaz či přání. Pokud zrovna plánujete svatbu, určitě proto stojí za to si nějakou pořídit, pokud patříte mezi zručnější jedince, můžete si pokladničku vyrobit z papíru nebo ze dřeva.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend