Wolframové snubní prsteny – jaké jsou jejich hlavní výhody?

Výběru snubních prstenů věnují snoubenci většinou velkou pozornost. Není se čemu divit, vždyť právě tyto prstýnky jsou tím nejdůležitějším symbolem, kterým dávají svému okolí na první pohled na vědomí, že patří k sobě. A protože nosí tento kroužek z drahého kovu na prsteníčku levé ruky prakticky každodenně, patří mezi vůbec nejdůležitější požadavky, aby byl snubní prsten odolný a přitom dobře vypadal.

Pojďme se proto podrobně podívat na wolframové snubní prsteny, které obě tyto podmínky zcela splňují.

Snubní a zásnubní prsten z wolframu

Snubní a zásnubní prsten z wolframu

Wolfram má celou řadu výhod

Wolfram byl sice objeven již v roce 1781, přesto se řadí mezi kovy, které v klenotnictví nemají příliš dlouho tradici.

Protože ale vynikají svými vlastnostmi, jeho popularita rok od roku narůstá. Wolfram se totiž může pochlubit vysokou tvrdostí, která předčí zlato, chirurgickou ocel, a dokonce i titan. Navíc se vyznačuje extrémní odolností, dokáže ustát rovněž různé nepříznivé chemické vlivy (dokonce i agresivní kyseliny).

Wolframový prsten tudíž opravdu ledacos vydrží, při běžném nošení takřka nehrozí riziko poškrábání nebo jiného poškození. Naopak – jeho povrch zůstává stále krásně hladký a lesklý. I po letech od svatby nevypadá vůbec obnošeně, ale téměř stejně jako ve svatební den.

Wolfram není náchylný ani k oxidaci nebo korozi. Šperky z wolframu mají navíc příznivou pořizovací cenu, ta se pochopitelně mění v závislosti na náročnosti zpracování či osazení drahými kameny, to je však běžné i u všech jiných kovů. Abychom však byli spravedliví, musíme také zmínit, že wolfram je poměrně křehký. Tato vlastnost při běžném nošení nikterak nevadí, je ale třeba dávat pozor na pád wolframového prstenu z výšky například na dlažbu nebo jiný tvrdý povrch, tehdy by se totiž poškodit mohl.

V dnešní době, kdy téměř každý trpí nějakou alergií, je také značnou výhodou, že wolframové snubní prsteny jsou hypoalergenní a vhodné i pro velmi citlivé jedince. Pro výrobu klenotů se však nepoužívá čistý wolframový kov, nýbrž karbid wolframu. Jedná se o wolfram spojený s uhlíkem, do kterého je přidáváno ještě další pojivo. Přestože se jako toto pojivo často používá nikl, který u některých jedinců vyvolává alergickou reakci, jeho obsah je v tomto případě velmi nízký a riziko nežádoucích alergií je velice vzácné.

NÁŠ TIP: Máte raději ověřenou klasiku? Prohlédněte si naši nabídku snubních prstenů.

Výběr snubních prstenů z wolframu je velký

Dobrou zprávou je, že nabídka wolframových snubních prstenů je v dnešní době opravdu široká a zahrnuje celou řadu různých provedení a designů, takže prakticky každý si v nabídce najde šperk, který jej „chytne za srdce“.  Podobně jako v případě tradičních zlatých snubních prstenů, tak ani u těch wolframových nechybí modely jednoduché, klasického vzhledu nebo také luxusní a vytvořené dle nejmodernějších módních trendů.

Pro wolframové šperky je typická zajímavá stříbřitě bílá až šedá barva. Povrch může být různě upravovaný – hlazený a leštěný do vysokého lesku, matný, efektivně zdrsněný nebo kovaný. Překážkou není také povrchová úprava, kterou se dosáhne jiného barevného vzhledu, působivá je například černá nebo sytě modrá barva.

Také snubní prsteny z wolframu mohou být osazeny drahými kameny – jejich stříbřitý vzhled příjemně ladí s diamanty nebo cenově dostupnějšími zirkony. Oblíbené jsou rovněž modely, jejichž středová část je drahými kameny vykládaná. V tomto případě barva wolframu krásně vynikne například v kombinaci s tyrkysem.

Ale nemusí jít pouze o drahé kameny, neobvyklé je spojení wolframu a dřeva, jehož povrch je speciálně upraven tak, aby byl velmi odolný. Exkluzivní modely vzniknou neobvyklou kombinací tradičního žlutého zlata a wolframu, kdy tyto dva kovy mohou vytvářet například podélné pruhy.

V dnešní široké nabídce zlatnictví a e-shopů není problém objednat si pouze pánský snubní prsten z wolframu a ten dámský z jiného materiálu – zlata či stříbra.

Přestože jsou prsteny z wolframu velmi tvrdé, lze na jejich vnitřní stranu zhotovit rytinu dle přání. Většina novomanželů si na prsteny nechává vyrýt jméno partnera a datum sňatku, případně jiný text. Tuto rytinu lze do povrchu wolframových klenotů vytvořit pomocí speciálního laseru. Nutno poznamenat, že v tomto případě je vzhledem k náročnějšímu procesu, cena rytiny o něco dražší.

Pokud se vám wolframové snubní prstýnky líbí, věnujte při jejich výběru velkou pozornost správné velikosti prstenu. Vzhledem k charakteru wolframu totiž není možné dodatečně velikost prstenů zmenšovat či zvětšovat.

A na závěr přidáme jednu zajímavost o wolframu. Některé klenoty z wolframu obsahují magnety, výsledný šperk by měl mít příznivý vliv na lidské zdraví, kdy má mimo jiné blahodárně působit na krevní oběh a nervovou soustavu.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.