Popůlnoční šaty pro nevěstu a jejich praktické výhody

Předsvatební přípravy se točí ze značné části kolem výběru svatebních šatů, každá nevěsta chce totiž právě takové, ve kterých bude vůbec nejpůvabnější.

Vedle těchto šatů, které jsou určeny pro svatební den, však existují ještě jedny, na které se často zapomíná. Jsou to popůlnoční šaty pro nevěstu.

Popůlnoční svatební šaty na převlečení

Popůlnoční šaty volte takové, ve kterých se budete cítit pohodlně a sebevědomně

Náhradní svatební šaty ve zkratce

Jak se liší svatební a popůlnoční svatební šaty? Především svým účelem a zároveň celkovým charakterem. Ty svatební jsou určeny přímo pro průběh svatebního dne, jedná se hlavně o svatební obřad, slavnostní hostinu a focení. Ač to v současnosti již není pravidlem, zpravidla jsou pro tyto šaty voleny světlé barvy (bílá, smetanová, slonová kost, šampaňská apod.) a zároveň mívají spíše slavnostnější ráz.

Popůlnoční šaty na svatbu jsou určeny pro nevěstu na převlečení, proto jsou v drtivé většině případů pohodlnější oproti šatům svatebním. Jak již jejich samotné pojmenování napovídá, oblékají se podle tradice po půlnoci, ale rozhodně to nemusí být pravidlem.

Jestliže to nevěsta uzná z jakéhokoliv důvodu za vhodné, může se do nich převléct klidně po svatebním obřadu, po společné svatební hostině nebo na začátku večerní svatební zábavy.

Proč si pořídit popůlnoční svatební šaty?

Má vůbec smysl si „druhé svatební šaty“ pořizovat? Stačí podívat do několika svatebních diskuzí a rázem zjistíte, že nevěsty se dělí do dvou odlišných skupin, kdy jedna tyto šaty vychvaluje až do nebes, zatímco ta druhá je zatracuje a považuje za zbytečnost. Jak to tedy je?

Hlavním důvod, proč jsou svatební šaty na převlečení pro některou z nevěst takřka nezbytné, zatímco pro jinou zbytečné, se ukrývá ve zvolených svatebních šatech. Záleží totiž především na tom, jak jsou pohodlné a praktické. Jestliže si nevěsta vybere šaty bohatého střihu se širokou sukní opatřenou několika obručemi, bude pravděpodobně velmi ráda za možnost se ve večerních hodinách převléknout do šatů komfortnějšího střihu.

Podobně tomu je i v případě mnoha korzetových šatů, které mohou být pro nevěstu po mnoha hodinách nošení skutečně nepříjemné. Šaty dlouhé až na zem nebo šaty opatřené vlečkou mohou zase oběma manželům překážet při svatební tanci, zvláště ve chvíli kdy pomalé písně vystřídají divočejší rytmy.

Samozřejmě záleží jen na nevěstě, jestli po náhradních šatech sáhne nebo zůstane v těch svatebních, aby si je ve svůj velký den co nejvíce užila.

Svatební šaty z půjčovny

Šaty vypůjčené z půjčovny raději odložte na ramínko, ať se nemusíte bát o jejich poničení v rámci svatebního veselí

Roli hrají také svatební střevíčky. K většině svatebních šatů jsou totiž nutností podpatky, ale ne každá žena je zvyklá je běžně nosit a již po několik hodinách se často zoufale těší, až si místo nich bude moci nazout pohodlné balerínky nebo elegantní sandálky. A právě tehdy se druhé šaty skvěle hodí. Obvykle mají kratší střih, a proto není překážkou vzít si k nim nižší obuv.

Večerní zábava se zpravidla rozjede a může být poměrně těžké uhlídat, aby se drahé svatební šaty neznečistily například jídlem nebo rozlitým vínem. Škoda je každých šatů, ať již šitých přímo na míru nebo těch zapůjčených ze svatebního salónu. U těch zapůjčených byste si navíc musela připlatit za jejich čištění od skvrn. Řešením je proto odložení svatebních šatů a převlečení se do náhradních šatů, ve kterých se budete cítit pohodlně a nebudete muset trnout hrůzou z jejich poničení.

Fantazii při výběru se meze nekladou

Popůlnoční šaty bývají zpravidla krátké, velmi pohodlné a stylové. Neexistuje však žádné pravidlo, jak by měly vypadat, a proto dávají nevěstě jedinečnou možnost se „vyřádit“. Klidně si tak může obléci společneské šaty, splývavé šaty, šaty s puntíky v retro stylu se střihem do A nebo dokonce námořnické šaty s pruhy. Na rozdíl od svatebních šatů může více projevit svůj vkus a zvolit si šaty ve své oblíbené barvě a střihu.

Šaty na převlečení doporučujeme pořizovat s ohledem na prostředí, kde se svatební zábava koná. Pro venkovní svatbu to mohou být takové, ke kterým je vkusné si obléknout i teplejší punčošky nebo přidat další vrstvu například v podobě elegantního kardiganu nebo kožíšku. V interiéru zase výtečně uplatníte šaty koktejlového střihu.

Popůlnoční šaty mají zajišťovat nevěstě dostatečný komfort a volnost při pohybu a tanci, ale to nic nemění na faktu, že i tak mohou být velice krásné a podtrhovat přirozený půvab nevěsty.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend