Jak vybrat dokonalé místo pro vaši svatbu?

Milé nevěsty, dnes se společně podíváme na, dle mého názoru, nejzapeklitější bod svatebních příprav a tím je místo svatby. Samozřejmě, pokud máte hned od počátku jasno, protože jste byla na svatbě např. v luxusním hotelu Chateu Mcely a jiné místo ani nepřipadá v úvahu, pak máte vyhráno.

Troufáme si ale říci, že většina nevěst takové štěstí nemá a své dokonalé místo hledá. Pokud tedy máte jen představu, co vše by mělo vaše místo svatby splňovat, pak vás čeká dlouhá cesta hledání a rozhodování. Pojďme vám ji trochu usnadnit.

Dokonalé místo pro svatbu

Dokonalé místo pro svatbu

S výběrem svatebního místa určitě neotálejte. Ta žádaná, většinou tedy i nejlepší, jsou často velmi dlouho dopředu zarezervovaná. Výjimkou nejsou rezervace s ročním předstihem. Ano, čtete správně. I když matriky své oddací termíny ještě nevypsaly, některá svatební místa jsou již beznadějně zarezervovaná.

Udělejte si proto čas na toto rozhodnutí co nejdříve po stanovení, nebo alespoň po předběžném stanovení data svatby. Některé nevěsty naopak volí datum svatby dle termínu, který má jimi vybrané místo ještě volné.

NÁŠ TIP: Vyberte si nejlepší svatební dodavatele pro vaši svatbu.

Kde hledat náměty a nápady na svatební místa?

Určitě základním místem bude internet. Najdete na něm mnoho svatebních stránek, diskuzí a blogů s tipy na svatební místa. Doporučujeme také navštívit naši sekci svatebních dodavatelů, kde můžete vybírat nejen vhodné místo pro svatební obřad, hostinu, ale také třeba svatebního fotografa.

Také samozřejmě můžete procházet jednotlivé stránky hotelů či hradů a zámků, kde najdete cenné informace o nabízených svatebních službách.

Dekorace svatby dle vašeho přání

Místo svatební hostiny si můžete upravit pomocí svatebních dekorací

Ovšem asi nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem je návštěva svatebního veletrhu, kde najdete velkou koncentraci nabídek jednotlivých svatebních míst, která se budou předhánět o získání vaší pozornosti.

Přímo na místě se dozvíte všechny potřebné informace a můžete si i domluvit osobní návštěvu. Velkou výhodou veletrhů bezesporu jsou i nabízené akce a slevy, jako např. ubytování na zkoušku, čehož samozřejmě stoprocentně využijte!

Nezapomeňte si také zjistit volné termíny, případně si ověřte, zda na vámi vybraný den D ještě mají volno. Tím se vám některá místa vyřadí sama. Ze zbylých si vyberte nejlepší dvě, nebo tři varianty a ty pak navštivte osobně, případně se svatební koordinátorkou, jestliže ji máte.

Pokud vám to svatební rozpočet dovolí, doporučuji na daném místě strávit alespoň jednu noc.

Svým klientkám vždy radím, aby se zamyslely nad tím, zda je pro ně dané místo na svatbu vhodné. Pokud je pro ně jedna noc v tomto vysněném hotelu tak drahá, že si ji nemohou dovolit, bude dobré poohlédnout se jinde. To samé platí v případě restaurace či jiného místa. Pokud je jídelní lístek nad vaše finanční možnosti, pak to není místo pro vás.

Věřte mi, svatební menu nebude levnější jen pro to, že budete mít hromadnou slevu. Mohla byste být v průběhu příprav velmi zklamaná, a to nejenom z konečných cenových nabídek co obdržíte, ale i velmi omezených možností, které díky finančním limitům budete mít.

A proč byste se měla ve svůj svatební den omezovat!

Samozřejmě, pokud je dané místo opravdu to pravé, dá se kouzlit s rozpočet omezením počtu hostů, skladby svatebního menu, cenou svatebních šatů, dortu, výzdoby… Vše ale už na počátku dobře zvažte!

V případě klasické svatby, či svatebního obřadu na jiném než oficiálním místě, budete potřebovat vybrat i prostory, kde uspořádáte svatební hostinu a následnou oslavu. V tomto případě na veletrzích moc inspirace nenajdete.

Většinou tam jsou místa, která nabízí svatební den na jednom místě. Pro místo svatební hostiny a oslavy vám doporučím průzkum v terénu. Prostě vyrazte do ulic a rozhlédněte se po vhodném místě. Zajděte si tam na večeři, vnímejte atmosféru, kterou dané místo má a jak na vás působí. Následně, a to klidně i s odstupem času, si domluvte schůzku a zjistěte si potřebné informace. Od věci také není shánění recenzí a zkušeností ostatních nevěst.

Velký důraz dejte určitě na to, jak na vás působí nejenom místo, ale hlavně personál! Ten totiž dokresluje dojem a může bohužel velmi výrazně zkazit váš velký den D. Ano, i takové případy se staly a věřte mi, že jich bohužel není málo.

V průběhu plánování a příprav svatby personál dostatečně otestujte a ujistěte se, že vaše volba byla správná. Měla byste vybírat podle toho, jak vám daní lidé, kteří vyvolené místo reprezentují sedí, jak se říká po lidské stránce. Je totiž velmi pravděpodobné, že všichni zaměstnanci jsou podobné povahy.

Dopředu vás upozorňuji, že výběr toho správného místa na obřad, hostinu a oslavu, ať už se jedná o místa rozdílná, či pouze jedno místo, vám zabere opravdu hodně času. Je ovšem potřeba tento výběr nepodcenit, jelikož se jedná o zásadní věc! Vyčleňte si proto ve vašem svatebním harmonogramu dostatek času na hledání toho dokonalého svatebního místa. Nespěchejte a nevěšte hlavu, ono existuje!

Přeji vám, ať najdete to nejkrásnější svatební místo. Šťastnou ruku s výběrem svatebních dodavatelů a příjemné svatební plánování a přípravy!

Lucie Roženská - Svatby s láskouVaše Lucka
Svatby s láskou

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.