Palety se hodí dokonce i na svatbu!

Primárně slouží palety k ulehčení a zároveň urychlení transportu různého zboží a materiálu. Většinou se s nimi setkáme ve skladech firem, ale běžně je používají také přepravní společnosti. Nejčastěji jsou vyrobeny ze dřevěných latí a hranolků.

Tyto na první pohled nevzhledné palety v posledních letech našly využití také na svatbě. Pojďme se tedy podívat, jak můžete využít palet na své svatbě i vy.

Svatební rozcestník z palety

Svatební rozcestník vyrobený z palety

Z nevzhledného kousku krásná svatební dekorace?

Šikovní kutilové dokáží z palet vytvořit originální nábytek a efektivní bytové doplňky. Své místo tak našly nejenom v interiérech mnoha domácností, ale také na terasách či zahradách. Je však třeba obrousit jejich povrch a opatřit je také nátěrem, který prodlouží jejich životnost a zároveň jim dodá zcela nový vzhled. Tato úprava otevírá dveře kreativitě.

A právě díky šikovnosti a vynalézavosti se dostaly palety do popředí svatebních dekorací využívaných ve svatební den.

 • Svatební harmonogram

 • Jak na to? Stačí paletu postavit na zem bokem a na jednotlivé laťky vypsat program svatebního dne. Hosté se tak jednoduše dozví, v kolik se koná obřad, hostina nebo kdy probíhá společné focení.

  Některé firmy vám dodají nejen speciálně upravenou paletou, ale postarají se také o zhotovení textu přesně podle vašeho přání. Zajímavě vypadá například harmonogram vypálený do dřevěných planěk.

 • Rozcestník

 • Podobně jako v předchozím bodě je možné paletu využít také pro tvorbu „svatebního rozcestníku“. Stačí vyndat jednotlivé laťky, natřít a popsat je. Díky tomuto ukazateli se svatební hosté snadno a rychle dozví, kterým směrem se vydat na místo obřadu, kde se bude konat svatební hostina nebo kde najdou populární fotokoutek.

  Je jen na vás, co budou vaše ukazatele znázorňovat. Text můžete doplnit další grafikou či vtipnými piktogramy.

  Dřevěný rozcestník na svatbě

  Dřevěný rozcestník jako unikátní svatební dekorace

 • Stoly a stolky

 • Na sebe položené palety mohou velice jednoduše vytvořit stoly a stolky. Výjimečně se hodí zejména pro svatby konané pod širým nebem a pro rustikální nebo vintage svatby.

  Můžete z nich udělat dlouhý stůl, kde se bude pořádat svatební hostina. Další kusy pak mohou sloužit jako stolek pro odkládání svatebních darů nebo jako rautový stůl či minibar.

 • Nástěnka

 • Na svatbách se často objevuje místo, kde si mohou hosté prohlédnout fotografie z dosavadního společného života novomanželů. Případně roztomilé fotky, jak novomanželé vypadali v dětství.

  A právě jako originální nástěnka může posloužit obyčejná paleta, kdy se fotografie v rámečcích různě zavěsí na jednotlivé laťky, případně jsou volně připnuté mini kolíčky na připevněný provázek.

 • Svatební dekorace

 • Na postavené palety je možné také umístit různé svatební dekorace, živé či umělé květiny, rozvěsit na ně girlandy nebo například romantická světýlka. V tomto případě se opět hodí zejména do exteriéru, kdy nahradí chybějící stěny, na které můžeme dekorace zavěsit.

 • Zdi a zástěny

 • Ale také v interiéru najdou palety své využití. Hodí se zejména tehdy, když potřebujeme vytvořit další „příčku“. Můžeme z nich například snadno postavit fotokoutek, připravit odpočinkovou chill out zónu nebo jimi zajímavě rozčlenit prostor na více částí.

Dřevěná paleta jako stolek na svatbě

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend