Svatební bolerko – ideální volba do chladnějších dnů

Svatební šaty na ramínka nebo šaty korzetového střihu patří na svatebním trhu k těm vůbec nejžádanějším modelům. Působí elegantně a slavnostně, paže nevěsty zůstávají obvykle holé a nezřídka je odhalená i značná část zad, proto v těchto šatech postava krásně vynikne.

Jestliže se však bude konat svatební obřad v kostele nebo lze očekávat chladnější počasí, je vždy výhodné mít po ruce také svatební bolerko. Nejedna nevěsta, která se dostatečně neoblékla, může potvrdit, že nepříjemná zima jí dokázala zkazit celý svatební den.

Průsvitné svatební bolerko

Svatební bolerko je krásným doplňkem ke svatebním šatům

Svatební bolerko zahřeje a zakryje holé paže

Často panuje obava, že bolerko zcela zastíní krásu svatebních šatů a vizuálně je „utopí“. Pří výběru vhodného modelu však tyto obavy rozhodně nejsou namístě. Je tomu dokonce naopak, tento praktický kousek oděvu nejenže poskytne nevěstě dostatečný tepelný komfort, ale navíc dokáže umně podpořit celkový slavnostní dojem a potrhne krásu celého outfitu.

A není třeba mít strach ani z toho, že by samotné šaty nebyly na svatebních fotografiích skoro vůbec vidět, protože by je bolerko z části zakrývalo. Lze totiž předpokládat, že jej v interiéru nevěsta úplně odloží. Naopak při focení pod širým nebem jej v případě horšího počasí určitě ocení. Zároveň většinou není problém na chvíli bolerko odložit ani při focení v exteriéru.

V kostele či kapli udělá svatební bolero hned dvojnásobnou službu. Nejenže se v těchto středověkých církevních stavbách z kamene drží nízké teploty i v průběhu letních období, ale zároveň není možné mít v rámci církevního obřadu odhalená ramena, respektive paže.

Modely z teplé kožešiny i něžné krajky

Bolerko na svatební šaty je vlastně zkrácenou formou dámského kabátku. Nesahá tudíž až do pasu, nýbrž nejčastěji přibližně do poloviny zad. Většinou nemá žádné zapínání, ač existují i modely s knoflíky či zavazováním. K dostání je mnoho různých střihů a provedení, kupříkladu rukávy mohou být krátké, tříčtvrteční i dlouhé.

Výběr bolerka by měl zohledňovat roční období a aktuální předpověď počasí. Jeho pravděpodobně nejteplejší variantou je kožešinové svatební bolerko, které má zajímavý nadýchaný efekt. Uplatní se zejména v jarní a podzimní sezóně. Přímo do mrazů ovšem příliš vhodné není, protože nezakrývá oblast ledvin, proto by mohla nevěsta ošklivě prochladnout. Do opravdové zimy se hodí spíše delší kožíšek.

Kožešinové svatební bolerko

Kožešinové svatební bolerko

Pro teplejší část roku lze zvolit krajkové svatební bolerko, které může být celokrajkové nebo má z krajky ušitou pouze část – lemování, rukávy. Je pochopitelné, že tento kousek oděvu sice příliš nezahřeje, ale na druhou stranu mu nelze odepřít romantický půvab. A může rovněž šikovně zakrýt případné nedostatky v oblasti paží, horní části dekoltu a zad.

Velmi žádaná jsou také modely z průsvitného tylu, lesklého saténu nebo vzdušné a velice příjemné bavlny.

Výběr bolerka na svatbu má jednoduchá pravidla

Při volbě konkrétního modelu je třeba brát v potaz kromě klimatických podmínek také celkové pojetí svatebního dne, charakter svatebních šatů i barevnost nevěstiny kytice a módních doplňků. Obecně platí, že v případě bohatých a zdobnějších svatebních šatů by měl být svršek spíše decentní s jednoduchými liniemi. Pokud jsou naopak šaty jednoduchého střihu, není třeba se obávat sáhnout po bolerku s krajkou či jinými dekorativními prvky.

Krajkové bolerko na svatbu

Krajka, něžná a moderní

Většinou se volí bolerko takového barevného odstínu, jaký mají i samotné šaty pro nevěstu. Není tudíž divu, že bílá, případně krémová barva patří k těm nejoblíbenějším. Odvážnější nevěsty mohou ale klidně vsadit na pastelové či syté barvy. Výsledkem může být zajímavý barevný kontrast, který se bude skvěle vyjímat i na fotografiích. Nepřehlédnutelným prvkem na svatbě se může stát také ručně háčkované bolerko, které je vlastně malým uměleckým dílem. Doporučit ho lze především pro svatby v rustikálním nebo boho stylu.

Aby byl výčet úplný, nesmíme zapomenout ještě na zvláštní variantu, která se podvléká pod svatební šaty. Tento model je obvykle ušitý z průsvitného pružného tylu, sahá až k pasu a doplňuje nejčastěji svatební šaty korzetového typu.

Kdo stále váhá, jestli svatební bolero pořídit, může zvážit i svatební šál, pelerínu, sako nebo třeba dlouhý kabátek. Každý z těchto svršků se může stát při správném výběru dokonalým módním doplňkem.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend