Svatební cedule a ukazatele – neztraťte se na svatbě

Nejrůznější svatební cedule, fotocedulky, ukazatele, nápisy, šipky, směrovky a značky nejen přítomným svatebním hostům usnadní a urychlí orientaci v prostoru, ale zároveň tvoří zajímavou a poutavou svatební dekoraci.

Jejich design a použitý materiál se dá volit jakýkoli, proto budou slušet každé svatbě bez ohledu na styl, do kterého je laděná.

Svatební cedule vítající hosty na svatbě

Svatební cedule

Pod názvem se může ukrývat široké spektrum rozličných svatebních rekvizit. Patří sem například tzv. fotocedulky, které se používají při svatebním focení, případně jsou doplňkem a oživením svatebních fotokoutků.

Ty se stávají v posledních letech čím dál populárnější a na svatbách se s nimi lze setkat již zcela běžně. Mezi časté nápisy na těchto cedulkách patří například: „vdaná paní“, „ženatý pán“, „Mr.“,“Mrs.“, „nejkrásnější nevěsta“ nebo prosté „ano“. Objevují se také vtipné hlášky typu: „A kdy už bude dort?“ nebo „Od zítřka už se nemaluji…“.

Zkrátka a dobře, možností je celá řada. Tyto fotocedulky jsou vesměs opatřeny držadlem, textové pole bývá z tvrdého papíru vyšší gramáže, podlepeného kartonu nebo třeba překližky.

Cedule na svatbě

Cedule na svatbě

Do této kategorie však spadají i další nápisy, které se nějakým způsobem vztahují ke svatbě. Působivou součástí svatební výzdoby může být prostá dřevěná cedulka, která nese společné příjmení novomanželů a datum jejich sňatku. A cedulek na svatbě může být dokonce celá řada, kdy mají za úkol jednoduše svatebčany informovat, co se kde nachází (místo pro svatební dary, bar, taneční parket).

Rustikální svatbu oživí cedule z přírodního dřeva, pro elegantní svatbu se hodí jednoduché čistě bílé tabulky se stříbrným nebo zlatým textem, téměř univerzální jsou smaltované cedule s namalovaným nápisem.

Dřevěný rozcestník na svatbě

Dřevěný rozcestník na svatbě

Svatební ukazatele

Velmi oblíbené jsou svatební ukazatele či směrovky. Jedná se vlastně také o cedule, které jsou vyvedeny ve tvaru. Zkrátka a dobře – ukazatele neboli směrovky mají navigovat a prostřednictvím šipky ukazovat správný směr.

Hodí se zejména pro venkovní svatby, ale některé z nich je možné použít i v interiéru. Jak již jejich samotných charakter napovídá, mají svatebního hosta nasměrovat.

A co na nich bývá?

Většinou ukazují, kde se koná samotný svatební obřad, ukazují místo konání svatební hostiny, večerního rautu nebo baru, fotokoutku, tanečního parketu, mohou odkazovat rovněž na směr k toaletám a podobně. Záleží na organizátorech svatby, tedy především nevěstě a ženichovi, co na jejich svatebních směrovkách bude.

Svatební rozcestník

Svatební rozcestník – využijte ukazatelů na své svatbě

Tyto ukazatele jsou nejčastěji dřevěné, některé se dají zatlouct do země, jiné je možné zavěsit například připojeným provázkem na stěnu.

Populární jsou ukazatele vyrobené z palet, které působí velmi neotřele, ale k sehnání jsou i takové, které mají povrch černý a upravený jako tabuli, takže se na ně dá psát jednoduše křídou a text v průběhu dne obměňovat nebo v případě potřeby doplňovat. Dřevěné ukazatele bývají popsané barvou, luxusně vypadají exempláře, kde je text vyrytý nebo vypálený.

Šikovní kutilové si mohou svatební cedule a ukazatele vyrobit sami přesně podle svých představ. Pokud si na to však netroufáte nebo máte plné ruce práce se samotnou organizací svatby, můžete je zakoupit nebo na pár dní svatby zapůjčit.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend